Gizli Galgamaç Şelalesi Ve Kanyonu

Kahramanmaraş’ımızın doğa güzellikleri yeni yeni keşfediliyor. Zannediyorum ilk defa bu yerden bahsediliyor. Aslında bir çok yerlerde doğal güzelliklerimiz vardır. Ancak bu güzellikleri gören göz gerek, ilgi ve alaka gerek, paylaşma duygusu gerek,güzel niyet gerek diye düşünüyorum.

Andırının ilçemizin Suluyayla(Köyü) Mahallesi’nden yola girilerek Topçalı(Köyü)Mahallesi ile Alanlı(Köyü) Mahallesi arasındaki alanda GALGAMAÇ Şelalesi ve Kanyonu bulunmaktadır. Bu zamana kadar burası yoldan uzak, özel bir gayretle gidilmesi gerekiyor. Bu zamana kadar burayı turizme kazandırsın düşüncesi gelişmediğinden herkesin gözünden kaçmış!

     Çokran Şelalesi ile birlikte GALGAMAÇ Şelalesi ve Kanyonu Andırının ilçemizin doğal güzellikleri değerlendirilmek üzere yetkililerin ilgi ve alakasını beklemektedir. Zira GALGAMAÇ uzun bir kanyona sahiptir. Etrafı orman ve dik kayalık. Maceracılara yeni ve keşfedilmeyi bekleyen bir kanyon dağcılar bekliyor. Saklı Cennet Kanyonu gibi bizim de Kanyonumuz olsun. Belediyemizce veya Kültür ve Turizm Bakanlığınca hemen bir proje oluşturulmalıdır. Reisimiz AYDER YAYLASI projesini yakından takip ediyor. Umarım siyasilerimiz de gereken ilgiyi gösterirler. Çünkü bizler değerlerimize sahip çıkmasını bilmiyoruz. Mesela Zeytin Ilıcamıza dışardan daha çok ziyaretçi geliyor. Suyumuzu başka şehirlere kaptırıyoruz.

GALGAMAÇ Şelalesi’nin şehre uzaklığı 65-70 km'dir.Yine buraya yakın Başkonuş Yaylası da vardır. Nispeten Başkonuş’a yatırımlar yapıldı, ama yeterli değil.

 Kıymetli okuyucularım, 2-3 aydan beri yazılarımla başta Kahramanmaraş şehrimiz olmak üzere memleket sorunlarına ve çözümlerine katkı sağlamaya çalıştım. Diğer taraftan Ankara'da 15 TEMMUZ gizli kahramanı iki kardeşimi sizlere tanıttım, Sütçü İmam ile Hacı Bayram Veli'nin ortak yönünü ortaya koydum. Bu amaçla şiirlerimi de sizlerle paylaştım. Yeni haber yeni çehre ile sizlere sesimi duyurma mutluluğuna eriştim. Ne dersiniz 2018 Basın yerel ödülü verilir mi? Saygılar. 

img-20180914-wa0025.jpgimg-20180914-wa0031.jpgimg-20180914-wa0032.jpgimg-20180914-wa0032.jpgimg-20180914-wa0034.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar