GAZETELER VE PARTILER

Yerel gazetelerden hangisine baksak yada köşe yazarlarımızdan hangisini okusak, siyasi yazı yazılmışsa konu mutlaka AK Parti. Neden hep AK Parti? Kahramanmaraş"ta başka parti yok mu?  Olmaz olur mu elbette var. O halde neden diger partiler hakkında da yazılmaz? Yazanlar AK Parti yi çok mu seviyorlar yoksa onu daha fazla eleştirmek için mi yazıyorlar.

 

Yazılan yazılara baktıgımızda AK Parti ile ilgili övgü de var eleştiri de. Demek ki bu yazılanların sebebi sevgi veya eleştiri degil. O halde neden  hep AK Parti yazılıp çizilmekte.

 

Kahramanmaraş"ta tüm partiler var, var olmasına da sokakta yalnızca AK Parti var oldugu için çogunlukta AK Parti yazılmaktadır.

 

Bunu oturup düşünmesi gereken yazarlar- çizerler degil diger partilerdir. Eminim ki halkın arasında ya da gönlünde olduklarını onlarda gösterse, dikkat çekici çalışmalar ortaya koysalar mutlaka dikkat çeker ve gündeme gelirler.

 

Burada en çok düşünmesi gereken başta CHP, MHP VE DP"dir. Onlar Kahramanmaraş"ta dün var olan bu gün de var olması gereken partilerdir. Oysa bu gün baktıgımızda ne yazık ki hiç biri ortalıkta yoktur.

 

Bu yalnız merkez ilçe için geçerli bir olay da degildir ne yazık ki Kahramanmaraş genelinde AK Partinin dışında parti yoktur.

 

Sorarım size: CHP nerde var? Eskiden merkezde, en büyük ilçemiz Elbistan"da,  Pazarcık"ta  kısmen de diger ilçelerde vardı. Hatta zaman zaman Ekinözü"nde bile başkanlık alma yarışına girerdi. şimdi nerde gören var mı? Teşkilatlar ne yapar, halka ulaşmak adına halkın arasında olmayan gazetelerde olur mu?

 

Gelelim MHP"ye merkez ve ilçelerin tümünde var olan MHP, bu gün Elbistan ilçemizde başkanlık elde oluşundan dolayı var gibi gözükse de şahsi ihtiraslarla şahıs partisi olmaktan ileri gidememekte orayı da kaybetmek için adeta çaba sarf etmektedir. Ne yapsın gazeteciler çalışamayan kendini göstermeyen MHP"yi mi yazsın?

 

 Siyasi mazimizin nadide bir hatırası olan DP"yi yazmaya gerek var mı bilmem. Üzülmemek elde degil Türkiye ye mal olmuş bir parti ama bu gün Türkiye genelinde yok olmak üzere. Bunumu yazalım?

 

Türkiye"nin mantıklı, projeli, fikir üreten  güçlü partilere her zaman ihtiyacı vardır.

 

şu an Kahramanmaraş"ta yazılacak tek parti var: O da AK Parti. Neden mi? Iktidar o.

 

Sancılı kongreler onda.

 

Milletvekilligi yarışı onda.

 

şu an rant onda.

 

Genel merkezde var olma yarışı onda.

 

Kahramanmaraş belediyesi onda ve yine o kazanacak.

 

Ilçelerde kazanabilecek tek parti o.

 

Kahramanmaraş belediyesini kazanacak parti ama adaylık yarışı çok ustaca.

 

Gelecek milletvekilligi seçim çalışmaları son hızıyla devam ediyor.

 

Yigidi öldür hakkını ver demiş atalarımız Allah var başarılı projeler ve uygulamalar onda.

 

Vs, vs, vs.

 

 Kusura bakmayın bende AK Partiyi yazarım varsa digerlerinde yazacak bir şey söylesinler onları da yazalım.

 

 Ramazan bayramının sevgi, barış, mutluluk ve saglık dolu yaşam getirmesi dilegiyle, Islam alemine  kutlu ve mübarek olmasını temenni ederim.

Önceki ve Sonraki Yazılar