GAZETECİ SORUMLULUĞU

1981 yılından bu yana tanıdığım “şıhım” dediğim, saygı gösterdiğim, bir yazı ustası, yüreği Kahramanmaraş sevgisi ile dolu insanı, bu sitenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Fiskeci’den bahsediyorum.

Birlikte aynı sitede yazı yazmaktan keyif aldığım, mutlu olduğum, sevdiğim, hemen hemen her yere birlikte gittiğimiz değerli usta’nın “Veda yazısı” nı okumaya başladığımda doğrusu duygularım allak bullak oldu. Moralim bozuldu.

Kahramanmaraş’ın sorunlarını sürekli gündeme tutan bu sorunlarla yatıp kalkan, evinde çocuklarının ekmeğinden daha çok bu kenti düşünen, bu kentin insanlarını düşünen kaç eli kalem tutan kaldı ki?

Hepimiz bir elin parmağı kadarız.

Ve bu eli kalem tutanlar, be kentin sorunlarıyla yatıp kalkanlar, kimseden icazet ve emir almadan yıllardır yazdılar ve Allah ömür verdiği sürece de yazmaya devam edecekler.

Şıhıma telefonla ulaştım, hayırdır dedim.

Bana anlattıklarına tatmin oldum.

Bir süre kafasını dinleyecek.

Bir süre kem gözlerden uzak olmaya çalışacak.

Bir süre kendine zaman ayıracak.

Yoğunluğunu aza indirecek.

Biraz dinlenecek.

Malum son bahar girdikten sonra bakarsın TV’de yeniden proğrama başlarız.

Bakarsın çok yakın bir zamanda yeni bir yayın organında hep birlikte yeni projelerle bizlere her zaman destek veren değerli Kahramanmaraşlıların karşısına çıkarız.

Biraz dinlenecek usta.

Ustaya da bu şansı vermek gerek.

Gazeteci sorumluluğunu hep yüreğinde hisseden, neredeyse 45 yıldır yazan usta, bir çırpıda ne kalemi kırar, ne de bu kente küser.

Kaldı ki bu güzel kente kimse küsemez.

Hepimiz bu kente aşık değil miyiz?

Sevdalı değil miyiz?

Ve bu sevdamız son nefese kadar da devam edecek!...

Ustanın gelişini çabuklaştırmak için her şeyi yapacağız vesselam.

Önceki ve Sonraki Yazılar