GAP Oscar Ödüllerinin Ardından…

Adıyaman’da benimde Genel Başkan Yardımcılığını yaptığım GAP Gazeteciler Birliğinin 11. Oscar ödüllerini yüzümüzün akıyla dağıtabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kasova’dan Can Azarbaycan’a, Türkmenistan’dan yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine kadar ülkemizden ve dünyanın çeşitli yerlerinden Siyasetçi, Sanatçı, Bilim adamı, İşadamı ödül almak üzere Adıyaman’a geldi.

Adıyaman Üniversitesi bünyesinde yaptığımız ödül organizasyonu Adıyaman ve Bölgenin tanıtımı adına büyük önem taşımaktadır.

**

Değerli meslektaşım Bekir Doğan bana yol arkadaşlığı yaptı. Gidiş yolculuğumuzda bu organizasyonun neden Kahramanmaraş’ta yapılmadığını sordu. Dilimin döndüğünce anlattım.

Proğram sonrasında dönerken ise, sevgili Doğan bana galiba sen haklısın dedi.

İnşallah kentin tanıtımı noktasında tarafsız ve geniş ufuklu yöneticilerimiz, iş adamlarımız ve meslektaşlarımız olursa bizde bu organizasyonu bu şehirde de gerçekleştirebiliriz.

Mesele; “bir işi sahiplenmektedir” Bizler ne zaman bir oluruz, diri oluruz, birlik oluruz o zaman bu şehir de tanıtım adına ciddi organizasyonlar yapılır.

Düşünsenize; Kılavuzlu parkına Aşık Mahsuni’nin adını verdirmek için ne kadar uğraştık ama bunu gerçekleştiremedik. Sayın Fatih Kısaparmak  ile sohbet ederken Kahramanmaraş’ı bahsettim. Dedi ki; “Afşin’i geldim, merhum mahsuni’yi anma şenliklerinde” dedi. Oysa Kılavuzlu parkının adını Aşık Mahsuni parkı koyabilseydik. Ve anma proğramını burada yapabilseydik. Kahramanmaraş’ın tanıtımına ne denli büyük katkısı olurdu.

Şiir festivali yaparız, sadece bir düşünce içinde olanları çağırırız, proğram yaparız bir iki sanatçı dışında kimseye kapımızı açmayız. Sonuç ise biz çalar biz oynarız. Bu kafanın değişmesi gerekiyor. Bu kafa ile bir yere varılmaz…

**

Bizim ödül organizasyonlarımızda evrensel değerler ön plandadır. Muhafazakar olmamız evrensel değerleri savunmamızı engellemez. Teslimiyetçi değiliz. Hizmet edeni alkışlarız, edemeyenlere de yapıcı eleştiriler yöneltiriz.

Bu yıl Kahramanmaraş Sanayisinin medarı iftiharı değerli İşadamı Kadir Kurtul bey’e ödül verildi.

2013 yılı Aralık ayı toplantısında Barış süreci ve silahların susması sonrasında Dıyarbakır’a ilk yatırım hamlesini gerçekleştiren Kadir Kurtul beyin ismi gündeme gelince mutlu oldum.

Çünkü gazeteci arkadaşlarım bölgeye ve ülkemize barışın gelmesi ve toplumsal refah için o bölgeye yatırım yapan bir hemşerimize ödül vermekten bahsediyorlar ve teklif ediyorlardı.

Sonuç olarak barış için barışın kalıcı olması için o bölgelere istihdam gerekiyordu. Bunda ilk harcı koyan Kadir Kurtul beye ben teşekkür ediyorum.

Sayın Kurtul 25 Nisan 2014 günü planlanmış yurt dışı seyahati olduğu için ödülünü değerli hocamız Ömer Baydemir aldı.

Hocamız orada çok güzel bir konuşma yaptı. Barış ve sevgi adına ülkenin her yerinde yatırım yapma kararı verildiğini ifade etti.

Hocama teşekkür ediyorum.. Hepimizin duygularına tercüman oldu.

**

Bölgenin tanıtımı, toplumsal refah, huzur ve barış için bu tür organizasyonların büyük önemi var.

Bizleri kırmayarak ödül törenine gelen bütün dostlara teşekkür ediyorum…

Önceki ve Sonraki Yazılar