Fatih Erkoç ve Büyükşehir Yatırımları

30 Mart 2014 yerel seçimleri ile büyükşehir olan Kahramanmaraş'ta, şehrin ilk Büyükşehir Başkanı olarak Fatih Erkoç adını tarihe yazdırmayı başardı.

Büyükşehir yapılanması ancak bir yılda tamamlandı. Geçen bir yıllık süre içinde Kahramanmaraş'ı bir bütün olarak ele alınıp hizmetlerin yapılması noktasında bir perspektif geliştiren Fatih Erkoç'un bu bakış açısını hizmete döküş biçimini İlçelerin öncelikli sorunlarını çözmede ki kabiliyeti ile değerlendireceğiz.

Dün yani 4 Haziran 2015 Perşembe günü Sayın Erkoç; Madoevinde gazetecilerle sohbet toplantısı yaptı.

Geçen bir yıllık süreyi ve gelecekteki yapılacak olan hizmetleri ifade ederken, gazetecilerin de çeşitli konularda ki sorularını cevaplandırdı. Bir bakıma gazeteciler sordu Erkoç cevaplandırdı.

**

Kahramanmaraş'ı bütün olarak iyi tanıması, her ilçe ve yerleşim birimlerinin sorunlarını bildiği kadar oralarda yaşayan insanları da iyi biliyor olması artı bir tecrübe olarak kendini gösterdi.

Ak Parti'de üye olarak girip, ilçe yönetim kurulu, ilçe başkanlığı, il başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığına geçerken parti kademelerindeki yaşadıkları bir tecrübe olurken edindiği bu tecrübe de kentin sorunlarını çözmede pozitif bir enerji olarak karşımıza çıktı.

Sayın Erkoç'un dün şehrin meselelerine ne denli hakim olduğu, nereye ne yatırımın yapılması gerektiği ve buna yönelik çalışmalar, projeler ve öncelikleri çok iyi bir şekilde ifade ederek, başarılı bir performans sağladı.

**

Konuşmalardan kısa kısa notlar;

Andırın Yolu ile ilgili Karayolları Genel Müdürü ile yaptığı görüşmeyi anlatarak, Yeniyapan köyünden karşıya bir köprü yaparak yolu 12 km daha kısaltacağız dedi.

Türkiye'nin en büyüğü olacağını söylediği Kahramanmaraş evsel atık arıtma tesisi ihalesinin yapıldığını AB fonlarından mali destek alındığını, bu tesisin hizmete girmesiyle baraj göllerimizde ki kirliliğin en aza ineceğini söyledi.

Buna ilaveten Elbistan, Pazarcık, Göksun, Afşin, Türkoğlu ilçelerine ayrı ayrı arıtmaların yapıldığını ve bir kısmının da inşaatlarının devam ettiğini hatırlatan Fatih Erkoç, bunların da tamamlanmasıyla ırmaklarımızda kirliliğin biteceğini ve ırmak ve baraj sahalarında çevre adına çalışmalar yapılacağını dile getirdi.

Kahramanmaraş'a yeni bir kaynak suyu getirilmesi için çalışmaların başlatıldığını Kısık denilen Çağlayancerit'in üst taraflarında bir baraj kurulacağını ve Türkoğlu ile Pazarcık ilçeleri dahil temiz ve sağlıklı içme suyu temin edileceğini, bu proje ile Kahramanmaraş'ın 100 yıllık içme suyu sorununun çözüleceğini ifade etti.

Kahramanmaraş'ı yeşil alan açısından Türkiye'de belli bir yere getirmek istediklerini ifade eden Erkoç, Türkoğlu, Elbistan, Afşin ve diğer ilçelerimize büyük parklar, yeşil alanlar planlandığını ve bir kısmının tamamlandığını söyledi. Şehir merkezinde kentsel dönüşüm yapılan mahallelerde 1150 evin yıkıldığını ve Türkiye'nin en büyük botanik bahçelerinden birinin yapılacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca Menzelet Barajı ve Sır Barajı çevresinde bir dizi çalışmalar yapıldığını Kılavuzlu park alanının büyütüleceğini bu yönde çalışmaların devam ettiğini söyledi.

1500 km sıcak asfalt ihalesi yapıldığını Kahramanmaraş'da Büyükşehir'in yol ağında olan bütün yollarda çalışmalar yapıldığını ifade ederken, Kahramanmaraş kent merkezinin kaliteli asfalt noktasında bir çalışma yaptıklarını bunun ilk örneğini ise Kültür Merkezi ile Üngüt yolu denilen o bulvarda yapılacağını bir iki güne kadar asfaltlanarak Kahramanmaraşlıların beğenisine sunulacağını söylerken, hedeflerinin bütün büyük caddeleri de bu şekilde yapmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Yaklaşık iki saat kadar gazeteciler ile karşılıklı soru cevaplar şeklinde devam eden sohbet toplantısı sonrasında toplu hatıra fotoğrafı da çekildi.

**

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kahramanmaraş'ta

2011 Milletvekili seçimlerinde Konya'da seçim çalışmaları yapılırken tokalaşma imkanı bulduğum ve pozitif enerjisinden etkilendiğim, yazdığı bütün kitaplarını keyifle okuduğum. Okurken de düşündüren bilgi adam Başbakan Ahmet Davutoğlu geceyi Kahramanmaraş'ta geçirdi.

Bu gün (5 Haziran 2015 Cuma) Müftülük Meydanında miting yapacak. 7 Haziran seçimlerinin son mitingi olacak bu miting.

Sayın Başbakana Kahramanmaraş'a hoş geldiniz derken, 7 Haziran Genel Seçimlerinin milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını, hakkımızda hangi iktidar, hangi parti hayırlı ise o partinin iktidar olmasını ve bizi yönetmesini yüce Mevla'dan niyaz ediyorum.

Sonuçlar İnşallah ülkemiz için hayırlara vesile olur!...

Önceki ve Sonraki Yazılar