Fatih Akbaba İle Eğitim ve Ailede İletişim

Şehrimizden çıkan, şair, yazar, sanatçı, siyasetçi ve aydınlarımızla hep övünürüz. Bir Kahramanmaraş’lı olarak kendileri ile hep gurur duyarız.

Bu isimlerin çokluğu bizi sevindirir. Şehrimizin tanıtımı açısından da son derece önemlidir. Aynı zamanda fikir dünyamızı zenginleştirir.

Son zamanlarda bu isimlere yenilerinin eklendiğini görüyoruz.

Hem kalemi, hem hitabeti, kişiliği ile bütünleşen, iletişim uzmanı, eğitimci yazar, Fatih AKBABA’dan bahsetmek istiyorum.

Mesleki donanımı ile birlikte, genç dinamik güler yüzlü yapısı ile ülkemizde sevilen tanınan bir isimdir.

Kendisini; Ankara Gazi Üniversitesinde öğretim görevlisi olmasının yanı sıra, Kanal A televizyonunda sabah kuşağında “ Güne Bakan “ proğramlarında yaptığı, “ İletişim ailede başlar “ sohbetlerinden de tanımaktayız.

Geçtiğimiz günlerde, Necip Fazıl Kültür Merkezinde, Milli Eğitim Müdürlüğümüzce organize edilen, “ İletişim ailede başlar “ konulu seminer,  Fatih AKBABA tarafından sunuldu.

Öğrenciler, öğrenci velileri ve öğretmenler, semineri ilgi ile izlendiler. Hayata ve hadiselere farklı pencerelerden bakma metodlarını, Fatih Akbaba’nın hoş üslubu ile, hoş bir ortamda keyifle dinlediler.

Seminer çok faydalı ve eğitici oldu. Böylesine öğretici ve eğitici bir semineri tertipledikleri için, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve yetkililerine teşekkür etmek istiyoruz.

Bu seminerlerin şehrimizin eğitim kalitesine, müsbet olarak katkı sağlayacağını, o nedenle sık sık, böyle eğitici seminerlerin şehrimizde görmek güzel bir gelişme olduğunu düşünüyoruz.

Necip Fazıl Kültür Merkezinde, Fatih AKBABA yı izlerken, misafirlerin gözlemleri çok olumluydu. Bir nevi rahatladıkları anlaşılıyordu. “ Müthişti ya, hem iyi geldi hem de adeta terapiden geçtik!” diyen izleyicilerin çokluğu, seminerin amacına ulaştığını gösteriyordu. 

İzleyiciler, Fatih Akbabayı dinlerken; kendi babalarını, annelerini, ve kendilerine değer katan büyükleri gözlerinin önüne getirdiler. Gönüllerinin titrediğini ve zihinlerinin berraklaştığı hissettiler. Evlatlarını neden çok sevdiklerini anladılar. Yeri geldi duygulandılar, düşündüler, güldüler, ağladılar.

Bu şehirde eğitim seviyesi gerilerken, intiharlar artarken, boşanmalar evliliğin üç katı olurken,  çözüm için sadece masada toplanıp, ayrılan idareciler ve yöneticiler, bu tip eğitici seminerlerini sıklaştırırlarsa, muhakkak ki sosyal yaşantımıza, eğitimimize, olumlu katkı sağlayacağını umuyoruz.  

Elimizde, Fatih AKBABA gibi, eğitimci, yazar, alanında uzmanlaşmış, ulusal televizyonlarda başarılı  proğramları yapan, bir çok ilde seminerler veren, bu şehrin yetiştirdiği bir evladı varken, ondan faydalanmamak, şehrimiz yöneticileri adına bir eksikliktir diye düşünüyoruz.

Selam ve sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar