ERKOǒA HAYIRLI OLSUN!..

Son iki gündür yine “bel fıtığı” ağrısı ile kıvır kıvır kıvranıp durdum. Cumartesi günü zorunlu olarak Pazarcık ilçesine yaptığım bir köy gezisi Pazar günü kongreyi takip edememe mecburiyeti getirdi bize.

22 Haziran sabahı zar zor ofise gelmek gibi bir mecburiyet duygusu içinde Ak Parti 3. Olağan kongresini değerlendirmek istiyorum.
Sayın Başbakan’ın kongreye gelememesi doğal olarak kongrede istenilen kalabalığın olmaması ile doğru orantılıdır.
Arkadaşlarım ve gazeteciler ile yaptığım görüşmelerde kapalı alanın dolu olduğu ifade edildi.
Öncelikle bir süre önce hizmete giren Esnaf Sarayı ile Ramada Otelinin resmi açılışı yapıldı. Allah hayırlı eylesin.
Gelelim yeni İl Yönetimine.
Listede tanımadığım tanıdığımdan daha çok. Yeni bir kuşak, yeni bir siyasi jenerasyon Fatih Erkoç başkanlığında Kahramanmaraş’ın gelişmesi için ter dökecekler.
Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı. Değişimin önünde kimse duramaz.
Listede isimleri tanıyan partili, partisiz arkadaşlarla yaptığım telefon görüşmelerinde genel olarak olumlu görüşler ön plana çıktı.
Çıraklık ve Kalfalık dönemlerini Merkez İlçe Başkanı olarak atlatan ve siyasette ustalık döneminde iktidar partisinin genç yaşta İl başkanlığını üstlenen Fatih Erkoç’dan halkın beklentisi oldukça fazladır.
Nitekim bir süre önce, Aksu TV’de Turgay Terzibaş’ın proğramına konuk olan Milletvekilimiz Dr. Cafer Tatlıbal; “Fatih İl Başkanı olduktan sonra Daire müdürleri ayağını denk alsın!” yönünde bir ifade kullandığı öne sürüldü.
Ben buradan şunu anlıyorum; “Fatih Erkoç’un İl Başkanlığı ile birlikte kurumlarda yeni bir yapılanma başlayacak!”
Eğer değişim listede olduğu gibi burada bürokrasi ve diğer alanlarda da yaşanmazsa, Ak parti’nin gelecek seçimlerde işi öyle kolay olmayacak.
Vatandaşın beklentisi sürekli artıyor.
Genç il Başkanı çok büyük sorumluluk altına girdi. Merkez ilçe kendisinin eski ekibi. Bundan sonra sorunlardan kaçmak gibi bir şansı yok.
Milletin beklentilerine yönelik politikaları geliştirmek ve uygulamak zorunda.
Ben sevgili Erkoç’u yakından tanıyan biri olarak şuna inanıyorum. Fatih Erkoç inandığı yolda yürür ve mücadelesini yapar.
Milletimizin beklentisi olduğu kadar bizimde hizmet noktasında beklentilerimiz vardır.
Sevgili Erkoç ve ekibine yeni dönemde başarılar dileriz. Allah hayırlı eylesin!...

Önceki ve Sonraki Yazılar