Erkoç, Kurultay ve Kahramanmaraş!..

 

4 Mayıs 2012 tarihinde 2.dönem İl Başkanlığına seçilen Fatih Erkoç, gecikmeli de olsa, Yürütme ile Basını bir araya getirdi. Umarım bundan sonra basın ile daha sıkı bir diyalog içine girerler.

İl Başkanı Fatih Erkoç'a yöneltilen sorulara Erkoç, içtenlikle içinden geldiği gibi cevap verdi. Beğenelim, beğenmeyelim ama saf bir Anadolu çocuğu profili çizdi.

Şöyle ki; Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili hiç bir açık kapı bırakmadı. Ben aday değilim dedi, kestirip attı. Yani bu konuda lafı eğip bükmedi, kısmetse falan demedi. Şartlar ne getirir ona bakmak gerek falanda demedi. Ben 4 Mayıs'ta seçilen bir İl başkanıyım. Önümüzdeki seçimlere partimi hazırlamakla görevliyim. Büyükşehir Belediye Başkanı adayı değilim dedi.

Bir süre önce; Kahramanmaraş'ta yapıldığı öne sürülen bir ankette Büyükşehir  Belediye Başkanlığı noktasında en çok oy'u TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam'ın aldığı yazılıp çizilmişti. Sayın Sağlam bir TV programında ben Büyükşehir Belediye Başkanı adayı değilim diyerek son noktayı koyduğu ifade edildi.

Bu durumda Kahramanmaraş odaklı düşündüğümüzde mevcut Belediye Başkanı Mustafa Poyraz en şanslı ve tek aday olarak karşımıza çıkıyor. Sanırım bu böylece devam edecek.

Erkoç'a Milletvekilliği yolunda başarılar diliyorum şimdiden... Yıllardır partiye emek veriyor, vekillikde artık hakkı...

**

30 Eylül 2012 tarihine az kaldı. Pazar günü Ak Parti 4. kurultayını yapacak. Genel Başkan ve Başbakan Sayın Erdoğan son defa aday olacak. Tabii kurultayda tüzük değişikliği yapılmaz ise; yapılırsa da yada ara bir yol bulunursa da buna saygı duymak gerek. Çünkü yapılan son ankette Erdoğan'ın başkanlığındaki Ak Parti % 52 oy alarak tek başına iktidar olabiliyor. Yani millet Sayın Erdoğan'dan bıkmış değil. Yönetiminden memnun ve istiyor.

Kahramanmaraşlı olup da parti kademelerinde görev alacak bizden biri olup olmayacağı henüz meçhul.

Ak Parti grup Başkanvekili milletvekilimiz Mahir Ünal'ın da listeye girip girmeyeceği şu ana kadar sağda solda yazılıp çizilmedi. Kabine de değerlendirmeyi düşünüyorsa MYK yada MKYK’ DE görev vermeyebilir. Her iki yerde de görev alanlar var. Bunu ancak kurultayda listeler açıklandığında öğreneceğiz.

Başkent kulislerinde konuşulanlara bakılırsa, Sayın Ünal'ın ilk kabine değişikliğinde Bakan olacağı söyleniyor.

Sayın Başbakan'ın bu kurultayda yapacağı konuşma, koyacağı hedefler ve projeler Türkiye'yi 2023'e hazırlayacaktır. Kamuoyunda verilen işaretler bu yönde. Yani bu kurultaya sadece kurultay olarak bakmak doğru değildir.

Türkiye'yi 2023'e kadar yönetecek kadro bu kurultayda şekillenecektir. Yani hem Ak partinin hem de Türkiye'nin gelecek 11 yılı bu kurultayda şekillenecektir.

Partinin yetkili organlarında bir iki hemşerimizin olmasını canı gönülden sırf bu sebeplerden dolayı çok isterim. Çünkü Kahramanmaraş'ın geleceğinin şekillenmesinde de etkisi olacaktır.

Bu duygular içinde 4. kurultayın ülkemize hayır getirmesini niyaz ederim.

**

Kentin tanıtımında büyük önem arz eden iki futbol takımımız Türkiye kupalarından elendiler. Çok üzüldüm.

Futbola ilgi göstermesem bile, şehrim adına önemli olduğuna inandığım futbol, gençlerimizi kahve köşelerinden statlara çekmektedir. Neyse sağlık olsun diyorum.. İnşallah lig maçlarında başarılı olurlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar