Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

Devletin Başına Devlet Gelecekmiş

 Camia olarak hiç bir esprisi yeteneği ve hüneri olmayan birini allayıp pullayıp 20 yıl sırtımızda taşıdık. 20 yıl sırtımızda taşımanın analizini yapınca malumun çok kabiliyetli olması değil bizim Aziz nesine konu olacak saflığımızın yattığına şahit olacaksınız.

 Saf Anadolu çocukları her önüne bir adım çıkanı imam eder şeyh eder evliya ederler . Millet olarak ne kadar saf ve kandırılmaya müsait olduğumuzu ingilizlerin meşhur casusu lawrens hatıralarında katıla katıla gülüp anlatıyor. Lawrens Anadolu’da hicazda camilerde vaaz vermiş hutbe okumuş Arap yarım adasında bır çok yerde etrafına mürit toplamış şeyh olmuş yanı o dönemin bir nevi partilerinde genel başkanlık yapmış ders vermiş konferans vermiş bizım saf Anadolu çocukları da o dönemde lawrensın arkasında yürümüş ‘devletin başına devlet gelecek’ demiş haykırmış sloganlar atmışlar.

  Anadolu insanına Dış işleri bakanı ismail Cem havrada ibadet ediyor dendiğinde yalan soyluyorsunuz diyorlardı takı cenazesi Havrada yapılan ayinle defnedilene kadar, bazı CHP lirler bıle onun Yahudi olduğunu bilmiyorlardı, Süleyman Demirel’in mason olduğu söyleniyordu Anadolu Müslümanlarından hiıç biri inanmıyordu sonra belgeleri hangi locaya kayıtlı olduğu yayınlandı Demirel ’ ne var masanluk kotu bır şey değilki tabıkı masonum ‘ dedi.

 Şimdi bizim camianın saf insanları durup durup ‘Devletin başına devlet gelecek’ deyip duruyorlar atılan o slogan ve dualar kabul olsaydı devletin başına ne büyük felaket geleceğini yaşayarak görürdük.

20 yıl kendisine köle gibi çalışan binlerce dava adamını çapıt bez parçası gibi savurup atan vefasız adaletsiz acımasız birine 3 koyun teslim edilir mi?

Devletin başına inşallah millet gelecek bunu yaşayarak göreceğiz inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar