Can savaşını kazananlar mal savaşında kaybetmemeli

 Değerli dostlar  birçoğumuzun malumu olan zor günlerden , zorlanarak da olsa geçmeye çalışıyoruz. Bu milletin yakın tarihte  başarı ile atlattığı  birçok badire oldu .Olmazların  oldurulmasının elbette bugün yaşadığımız dünyada bir bedeli var. Şimdi o bedeli ödüyoruz.

  Son 15 yıl içerisinde diklendikçe bedel ödeyerek omurgalarımız  üzerinde durmaya başladık. Bu duruşumuz nedeni ile bugün nerede ise tüm dünya ile örtülü örtüsüz  bir savaşa  girmiş durumdayız. Son umutları olan 15 temmuz   kalkışmasında  canlarımızı ortaya koymamız, bu güruhu iyice çileden çıkardı.

  Tüm değerler alt üst edilerek bel üstü, bel altı  demeden her koldan ve her yoldan saldırıyorlar. Tüm satıhlarda savaşmak zorundayız artık. Canlarımızı gözlerimizi kırpmadan ortaya koyarak zalimlerin korkulu rüyası olduğumuz gibi, şimdi de  varlıklarımızı ortaya koyarak devletimizi ekonomik olarak çökerteceklerini zanneden gafillere son derslerini de verelim.

  Bakalım ondan sonra hangi yolu kurtuluşları için deneyecekler? Hep birlikte bir ve bütün olursak kesinlikle zafer bizim. Dağılıp parçalandığımızda ise yenilmek kaderimiz olabilir. Dağılmak parçalanmak devletimizin koruyucu şemsiyesi altından şöyle yada böyle bahanelerle sıvışırsak ölümden ölüm beğenecek günlere doğru savrulabiliriz.

  Rabbim korusun inşallah. Can, mal, namus emniyetinin olmadığı bir beldede yaşam savaşı vermenin ne kadar zor olduğunu etrafımızda oluşturulan cehennemden anlıyoruz. O cehennem ki,  ona  odun taşıyanlar   sonlarını hazırlıyorlar.

  Yeter ki, can savaşındaki duruşumuzu maddi  olarak da devam ettirelim. Birikimlerimiz, evlerimiz, dövizlerimiz vs hepsi  , diz çöktürülmeye çalışılan devletimizin varlığı ile değer taşıyor . Devletimizin bir anlık çökertildiğini düşünelim . Bugün değer gibi gördüğümüz koruyucu zannettiğimiz  hiçbir maddi varlığımız bizi koruyamayacaktır.   

  Fırsat  varken aklımızı başımıza alarak iyi düşünelim ve biribirimizi uyaralım. Uyanalım, uyuyanlarımızı uyandıralım. İş işten geçtikten sonra ah vah lar avunmamız için yetmez. Son pişmanlıklar hiçbir zaman para etmemiş.

  İçinde bulunduğumuz gemi her yerinden parçalanarak batırılıyor. Gün yarınımızı kurtarma ve batan gemimizi tamir etmede el ve gönül birlikteliği günü.  Bölüşmek ,paylaşmak, inadına kaynaşarak   iç ve dış düşmanlara karşı  direncimizi artıralım.

  Bağışıklık sistemi güçlü olan toplulukları top mermileri ,füzeler, modern silahlar yıkamaz. Çanakkale, Maraş harbi  ve kurtuluş savaşımız bunun en bariz örneği olarak hala taptaze ve tüm haşmeti ile hafızalarımızda duruyor.

  15 temmuzda canı ile bu memleketi uçuruma sürükleyenlerin önüne set olanlar vazifelerini layıkı ile ve her insana nasip olmayacak bir vakarla yaptılar.

  Sıra bizde. Dövizlerine kıyamayanlar ,alışverişi keserek para destelerini yastık yapanlar , Puslu havanın bulanıklığından istifade ederek  rant peşinde koşan kardeşler. Bir dakika lütfen.

  Bir dakika düşünün. Amerikanın, Avrupanın  karşılıksız basılmış kağıt paçavralarına bel bağlamayalım. Kendimize gelerek aklıselimimizle hareket edelim. Devlet ananın sıcak kucağından yoksun kalanı ne parası ne  villası  ne  metresi  ne de gavurun vicdanı mutlu eder. Mutluluk birbirimizi sevdikçe çoğalır.

  Sevelim sevilelim dua edelim  AMİN  diyelim. Gün birlik ve beraberlikle dayanışma günü.   Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

Önceki ve Sonraki Yazılar