Cafer abi Sağlık'ta dümeni ele alırsa(!)

 

Dr. Cafer Tatlıbal, beşeri ilişkilerinde hiç bir şikayetimin olmadığı bir isim. Kendini sayar severim. Yaşı 65'e yaklaştı. Yani bu yaştan sonra kamu hizmeti yaptırılmıyormuş. (Öyle diyorlar)

Bu yaş sınırına dayanmış bir insan yeni kurulacak Sağlık yapılanmasında ben buraya talibim diyorsa, bu şehre hizmet etmek değil, sadece bencillikten olur.

Bu şehirde ömrü hayatınca dikili bir eser bırakmayan ancak kendini bulunmaz Bursa kumaşı gören o kadar çok insan var ki.

Yapmayın kardeşim!. Birde bu görevlere talip olurlarken Allah rızası için diyerek insanların dini değerlerini sömürmeye çalışmaları yok mu, işte bu beni çıldırtıyor.

Bu şehirde Allah rızası için bir koltuğa oturan hangi insan vakti geldiğinde bir iki dönem bu görevi yaptıktan sonra "yeter artık" diyerek adam gibi bayrağı bir başkasına bırakabildi?

Bu yazdıklarım sadece Cafer abi için değil, genel olarak yazıyorum.

Sevgili Cafer abi; Kahramanmaraş sana, İl Müdürlüğü, Genel müdürlük ve milletvekilliği verdi.

Peki; Sen Kahramanmaraş'a ne verdin?

Bu şehirde Sağlık alanında yapılacak olan yapılanmada genç yeni yönetici yok mu? Bu ülkede bulunmaz mı?

Yeter artık; DÜŞÜN ŞU KENTİN YAKASINDAN

İnsanlar bir makama geldiğinde o makamın hakkını vermek ve bir süre bayrağı daha yükseklere taşıyacak gençlere bırakmak yerine, o koltuklara çakılı kalmayı tercih ediyorlar.

Olan Kahramanmaraş'a oluyor.

Bu şehrin insanlarına oluyor.

Değerli Ak Parti Teşkilatı, milletvekilleri, şehrin akil insanları hepinize sesleniyorum;

Bu şehirde genç bir jenerasyon yetişiyor ve bu kuşağın önünü açınız. Eskiye rağbet olsaydı, bit pazarına nur yağardı. Bu gün bir kaç dönemdir belli yerde olan İl ve İlçe Başkanlarını, parti genel başkanlarını çekemez olduk.

Bakın Sayın başbakan bunun bilincinde olduğu için kendisi dahil üç dönem mecburiyeti getirdi.

Oysa Sayın Başbakan'a milletin teveccühü azalmıyor, artıyor. O bile bunun farkında olarak, gelecek dönemde milletvekili adayı olmayacağını ilan etmesine rağmen, sizler kendilerinizi ne sanıyorsunuz?

Bu ülkede siz başbakan'dan daha mı kıymetli değerlisiniz?

Ne diyeyim ki ben;

Cafer abi artık emekliliğinin tadını çıkartmalı, varsa torunlarına bakmalı, onları sevmelidir. O yaşta olan hiç bir bürokratın bir yerlere gelmesine peşinen ben karşıyım. Adı ne olursa olsun...

Gençlerin önünü açalım.

Düşün bu şehrin yakasından!...

Sizleri yönetici olarak istemiyoruz. Bu güne kadar bu millete yaptığınız bir hizmet var ise, Allah sizden razı olsun, yok ise de Allah sizi affetsin!...

Önceki ve Sonraki Yazılar