Büzük agızlı kadın!

Perihan Magden adındaki bir kadın, ?özürcülerin? ihanetlerine tepki gösterenlere karşı (aynen): ?Başladı bilumum Işkilli Büzükler, dingildemeye dingil dingil? diye, degil bir hanımefendinin her hangi bir kadının, agzına yakışmayacak bir üslupla saldırıyor ve aynı terbiyesizlikle devam ediyor: Sanki ne olmuş? Birkaç haysiyetli (haysiyetsizdiye okuyun) aydın bir araya gelip ?Yahu yeter artık bu maskaralık, maskeli balo sözdepalavrasyonları! Aslanlar gibi özrümüzü dileyelim Ermenilerden de bizi böyle Bakarkörler Uniform(alı) (askerler) toplulugu sanmasın cümle âlem diye böyle bir metni imzaya açtılar? diye tepki göstermişler. Ve onlar (hepimiz) ?sarılmışız zehirli kalemlerimize!? Zırvalar...

Ondan sonra da, bir sürü laf ebeligi, cambazlıgı, terbiyesizligi ve ?ihanet hamaseti?! Ermenilerin vahşeti, Halaçoglu belgeleri Batılıların tahrikleri hep uydurmaymış, ?papaganlıkmış?. Ama bu kadının densizliginin şahikası, ASALAnın, son yirmi yılda, bütün dünyanın gözleri önünde, alçakça öldürdügü insanlarımız konusunda! Diyor ki: ?Unutturmayalım Koalisyonu var... Onların kanı bir türlü yıkanamazken yerlerden (yıkamamamız icap ederken) bize mi kaldı özür dilemek? ASIL onlar bin nedamet/iki milyon pişmanlık/sekiz yüz bin özürle çıksınlar karşımıza! Biz de ASALAyı unutmayalım, unutturmayalım. Temcit pilavı gibi (bilmem kaç on yıldır esamisi okunmayan) bu örgütün yaptıklarını ısıtıp ısıtıp Irkçılık Masamıza koyalım?... Yani bu kadına göre ASALAnın, alçakça katlettigi, 70 küsur kişi (aralarında Mehmet Baydardan başlayarak benim de arkadaşlarım var) ?temcit pilavı?. Ya onların, dışarıdan dürtülünce ateşe attıkları ?soykırım? iddiaları, ?tehcir? yalanları! Ama insan olan insan, haydi ?şehit? diyemeyecekleri malum, kendi ölülerini, böylesine hiçe sayar, adeta alaya alır mı?

Bu kadın, mesela 1820de Morada 20 bin Türkü öldürdüklerini ve 1919-1920de Batı Anadoludaki uluslararası raporlarla belgelenmiş vahşetleri de, ?temcit pilavı? sayıyor ve aynı mahalle agzıyla ?Çarpıtalım Çırpalım Tarihi de; Bir Menemen Yapıp Yiyelim Kardeş? diyor ve gene agzını bozuyor  Peynir ekmek yemezler: Ermenilere yaptıgımıza, soykırım demezler diye, güya espri yapıyor! Bu deyimin bir de devamı vardır, ama haydi burada söylemeyeyim!

Kadın kılıgında sözde aydın

Aslında bu kadının yazdıklarına kıymet vermemek ve cevap vermeye bile tenezzül etmemek gerek. Ama sözde aydınları laubalice de olsa temsil ettigi için öfkem tepeme çıktı ona ve digerlerine layık oldukları cevabı, aynı üslupla vermem gerekti! Bir Türk kadını nasıl böyle yazabilir...

Perihana göre Ermeni konusunda, suçlu oldugumuz için huysuzlaşıyormuşuz! Aksine Perihanın ve onun gibilerin bir yerleri ?dingildiyor?!

Perihan kadın gibi, erkekli, kadınlı sözde ?aydınların?, yaraşan sıfatları, dilimin, kalemimin ucuna geliyor, ama bunu yazmaya, terbiyem müsait degil.

Sevgili okuyucularım bunları, böylece yazdıgım içim bagışlayın beni! Ama ?milliyetçi? , (evet Perihan kadın, iftiharla, milliyetçi) olarak, kendi milletlerine, vatanlarına ihanetleri olagan da olsa, bizim vatanımıza, milletimize ve tarihimize ihanet edenlere, bir yerleri kaşınan, kendi deyimleriyle ?dingildeyenlere? kendi beyan ettikleri aynı üslupla cevap vermeye mecburum! 

Milliyet Genel Yayın Müdürü Sedat Ergin, CHP Milletvekili Canan Arıtman hanımefendiyi Abdullah Gülün, akıl almaz duyarsızlıgı karşısında, ?acaba? diye tepki göstermesi üzerine, CHPden kovulmasını önermişti. Magdenin milletimize, şehitlerimize karşı rezilane ihaneti üzerine bu kadını holdinginin gazetesinden kovdurur mu?

 

AÇIKLAMA - Pazar yazımda Ege Cansenin yazısından alıntı yapmamı bazı okuyucular yanlış anlamış, Türklük geçmişinden korkanlara ve uydurukçulara karşı bir ?cinas? anlatılır sanmıştım! A.K.

 

(Yeni Çag Gazetesi)

Önceki ve Sonraki Yazılar