Bütçe görüşmeleri ve iktidar!..

TBMM’de harıl harıl 2010 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor. Neredeyse son 7 yıldır olduğu gibi 2010 yılı yatırım bütçesinde Kahramanmaraş’ın hangi yatırımına ne kadar ödenek ayrıldığını bilmiyoruz, haberimiz yok.

Ak Parti’de siyaset yapanlar, eski köye yeni adetler getirdiler. Bu adetin adı: “Kendileri çalıp kendileri oynamak!” Şimdi her hangi bir milletvekiline yada İl, İlçe Başkanlarına ; 2010 yılında Kahramanmaraş’ta hangi yatırımlar olacak diye sorsam bana cevap vereceklerine inanmıyorum. Çünkü kendilerinin de haberi yok.

Yanlış anlaşılmasın ama bu arkadaşlarımız ya siyaseti bilmiyorlar, ya da halkı adam yerine koymuyorlar. Bu kadar ilgisizlik olmaması gerek diye düşünüyorum.

Daha önceki iktidarlarda Eylül ve Ekim aylarında kurum müdürleri nereye nasıl ve ne kadar ödenek konulması yönünde projeleri hazırlarlar ve milletvekilleri ile iktidar temsilcilerine verirlerdi. Onlarda bütçe görüşmeleri sırasında bu projelerden ne kadar fazla yatırıma koydurabilmenin mücadelesini yaparlardı.

Son 7 yıldır hiçbir milletvekilinden bu kentin yatırımları ile ilgili ciddi ve tutarlı bir açıklamaya şahit olmadım.

Teşkilatlara gelince de; onların varlığı ile yokluğu belli değil. Kendi tabanlarına bile kendilerini kabul ettiremediler.

MHP Milletvekili Akif Paksoy aradı; “Kahramanmaraş’ın acil sorunları nelerdir? Ulaşım durumu nedir? Kahramanmaraş- Göksun yolu % kaç olarak yapıldı? İnşaat devam ediyor mu?” şeklinde sorular sordu ve TBMM’de bütçe görüşmeleri yapılırken ilgili Bakanlara yazılı ve sözlü önerilerde bulunacağını ifade etti.

Sayın Paksoy’a bu kentte yaşayan bir birey olarak teşekkür etmek istiyorum.

Peki bizim iktidar milletvekillerimiz ne yapıyorlar?

Hangi projeyi takip ediyorlar?

Hangi yatırımın yapılması için çalışıyorlar?

2010 yılında Kahramanmaraş için yeni bir yatırım var mı?

Soruları çoğaltabiliriz.

Ama bu sorulara cevap verecek, muhatap bulamıyoruz.

Herkes kendi aleminde,

Herkes bişeylerin peşinde ama neyin peşinde olduklarını bilmiyoruz.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2010 yılında da iktidarın kahramanmaraş’a ciddi bir yatırım yapacağına pek inanmıyorum. Çünkü takip eden ne Teşkilat ne de milletvekili var.

Kusura bakmasınlar,

“Ağlamayan bebeğe mama vermezler!”

Biz ise ne ağlamasını ne de istemesini biliyoruz.

Hak getire, bahtımıza ne çıkarsa onunla yetinmeye devam edeceğiz.

2010 yılının hayırlara vesile olmasını diliyorum!...

Önceki ve Sonraki Yazılar