BU TEHDİTE TEPKİSİZ KALAMAZDIK!...

Milletvekili olarak başarılı bulduğum, daha açık konuşmak gerek ise Kahramanmaraş’ı her alanda tanıtmak için çaba sarf ettiğine inandığım CHP Milletvekili Sayın Durdu Özbolat’ın Gazeteci arkadaşımız Yener Atlı’yı yazdığı yazıdan dolayı tehdit etmesine bir anlam veremedim.

www.marasgundem.com isimli internet sitesinde köşe komşum olan kent kamuoyunda yazdığı her yazı gündem olan,başarılı bir köşe yazarı Yener Atlı’nın yazdığı yazıda Sayın Özbolat’ı bu denli kızdıracak ne var diye üst üste iki defa okudum.

Bu sabah Yener Atlı’nın köşe yazısını okuduğumda Vekil Özbolat’ın aleni bir şekilde tehdit ettiğini kamuoyu ile paylaşınca doğal olarak önce Yener’i arayarak moral verdim ve şimdi de bu konu ile ilgili düşüncelerimi ifade ediyorum.

Beğendiğim, takdir ettiğim, zaman zamanda ayak üstü bile olsa sohbet etme imkanı bulduğum Sayın Özbolat’ın bu yazıyı baştan sona okuduğuna inanmıyorum.

Yazı da bize de eleştiri vardı.

Yazı da bizlerde eleştirilmiştik.

Şimdi kalkıp; “yener siz beni eleştirmişsin, benim aleyhimde yazmışsın diye!” tehdit mi etmem gerekiyor?

Eğer Demokrasi denilen yönetim biçimini savunuyorsak, hoşgörülüyüz diyebiliyorsak, yazılan yazılarda hakaret, yalan ve iftira gibi ifadeler yer almamışsa, bu yazıyı saygıyla karşılamamız gerek diye düşünüyorum.

Ankara gibi bir büyük kentte işletme sahibi olan, okul sahibi olan, Çankaya Belediyesinde Belediye Meclis üyeliği yapan ve son seçimlerde ise CHP Kahramanmaraş milletvekili seçilen ve bizleri de TBMM’de temsil ettiğine inandığım Sayın Özbolat’ı bu tavrından dolayı kınıyorum.

Hani tepki vermeyeceğimiz, hani söylediklerini ciddiye almayacağımız çok insan var bu ülkede.

Kamuoyunda belli bir yeri ve ağırlığı olan Milletvekili Sayın Özbolat’ın yaptığı bu tehdit’in savunulacak hiçbir yeri yoktur.

Sanırım buradan bir partili vekili yanlış yönlendirerek, vekil yazıyı okumadan bu tehdit’i yapmıştır.

En azından ben böyle düşünüyorum.

Sayın vekil’in Yener Atlı’yı tekrar arayarak bunun bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını ifade etmesini bekliyoruz.

Kaldı ki; son yerel seçimlerde CHP’ye Kahramanmaraş kamuoyunun verdiği destek ortadadır.

CHP İl Başkanının yaptığı her toplantıya onlarca gazeteci katılmakta ve yapılan siyasi çalışmaları kamuoyuna yansıtmaktadır.

Burada medya kuruluşlarının toplu bir boykotu olursa, sanırım bundan CHP teşkilatı zararlı çıkacaktır.

Öfke ile söylenen sözler olarak bunları değerlendiriyor, konunun aydınlatılması için başta milletvekili Sayın Özbolat olmak üzere CHP teşkilatını sağduyuya davet ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar