BIZIM TARAF

Cuma akşamları Aksu TV de   BIZIM TARAF  adıyla yeni bir program yayınlanmaya

Başlandı.

 

Kahramanmaraş gündemini belirleyen konulara, farklı bakış açılarından bakarak yorumlanan program ilgi ile izlenmektedir.

 

Gazeteci Mehmet TAş beyin canlı olarak sundugu program, Ikinci haftasında olmasına ragmen  ses getiren yayınlar arasında yer alacaga benziyor.  

 

Seçilen konuklar ve konular farklılıklarını ortaya koyuyorlar.

 

Mesela Bu haftaki konuk. Herkesin yakından tanıdıgı nevi şahsına münhasır tecrübeli gazetecilerden sayın Mehmet FISKECI bey di.

 

Programın başında Sayın Fiskeci kendi profilini kendisi anlattı.

 

Sayın Fiskeci Programda farklılıgını ortaya koydu. Okulda başarılı bir ögrenci olmadıgını  samimi bir şekilde ifade etti. Hatta okuldan velisine bir uyarı yazısının geldigini,  gelen yazıda başarısızlıgını yenmesi için gazete, kitap, mecmua okuması gerektigini bildirmişler.  Belki de sayın Fiskeci bu uyarının etkisiyle gazetecilige başlamış olabilir diye düşünmüştür seyirci.

 

Sıkıcı olmayan programda farklı konulara  temas edildi.

 

Sayın Mehmet TAş Bir süreden beri Kahramanmaraş kamu oyunu meşgul eden Hilton bilinmezine açıklık getirdi.

 

Bilindigi üzere geçtigimiz günlerde KSÜ arazisinin bir kısmı rektörlükçe Hilton oteli yapımı için verilmek istenmişti. Gazeteciler yapılan anlaşmanın yeterince şeffaf  olmadıgını dile getirerek eleştirmişlerdi. Bunun üzerine KSÜ sayın rektörü yaptıgı açıklamada Kaybeden Kahramanmaraş oldu diye Hilton un otel yatırımını yapmaktan vazgeçtigi açıklanmıştı.

 

Hilton yatırımlarla ilgili Yönetim Kurulu Başkanının Alaaddin BABAOGLU  yatırımından vazgeçmediklerini. Bedava arsa aramadıklarını parasıyla uygun yer bulurlarsa alabileceklerini söylemiş. Sayın TAş arsa sahiplerine çagrıda bulunarak konuyu degerlendirmelerini söyledi.

 

Anladık ki konu bilinenden çok farklıymış. Iç yüzünü ögrenmiş olduk.

 

Ayrıca KASIAD ın Marka şehir logosu tanıtıldı. Sahip çıkılması vurgulandı.

 

Bilindigi üzere televizyonculuk yapımcılık ayrı bir olay. Bazı ufak tefek aksamalar olsa bile,  iyi niyetle hazırlanmış dogal ve samimi bir programdır.  Zamanla daha da oturacaktır.  

 

Bu arada AKSU TV ye de teşekkür ediyoruz. Bizlere yeni bir program kazandırdıgı için.

 

Mehmet TAş beye de  BIZIM TARAF için başarılar diliyoruz. Umarız bu program bu kulvarda başarılı bir şekilde bu yoluna devam eder diye düşünüyoruz. Hayırlı olsun diyoruz.

 

Selam ve sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar