Jülide DEMİRTAŞ

Jülide DEMİRTAŞ

BİR KADIN KALBİNİZİ TAŞIYACAK…

 

 

İnsan hayatta tek beden olarak yaşarken, ölünce birkaç bedende birden yaşayabilir. İnsanlara iyilik edebilir, yeni bir yaşam bağışlayabilir insanlara. Nasıl mı ?

Duymuşsunuzdur, yazdıklarımı okuyunca organ bağışından bahsettiğimi.

Ülkemizde halen bu durum çok yayılmamışken ve organ bekleyen onca hasta varken ; Bir cenazenin ardında bıraktığı organlarla hayata devam edenler olacak.Yani siz giderken birinin de hayatı kurtulacak…İstemez misiniz???

Siz yek bedende yaşatmıştınız tüm iç organlarınızı… Oysa şimdi bu organlar farklı bedenlerde yaşayacak. Ama o bağışladığınız organ tıpkı bir fide gibi onun vücudunda filizlenecek. Hayat verecek, mutlu edecek. Ve sizden biraz daha fazla yaşayacak organınız. Sizinle gitseydi, bu kadar uzun ömürlü olmayacaktı, bu kadar faydanız olmayacaktı bir Allah’ın kuluna.Ne iyi ettiniz, bağışladınız tüm organlarınızı, çevrenizde ki insanları bilinçlendirmek tabi başta medya ve basın sonra halkın inandığı ve güvendiği doğruların altını çizmek gerekecek.

Hasta ve hasta yakınlarının birbirlerine duydukları hislerde önemli. Kime veriyorum, neden veriyorum, niçin bunu tercih ettim, nasıl olacak gibi sorular başta havada uçuşsa bile gerçekleşme başladığında böylece iki tarafta mutlu olacak…

Bir kadın kalbinizi taşıyacak, duygu olarak sizin gibi düşünür, sizin gibi algılar mı bunu bilmem. Ama o insana bir hayat bağışladığınız bir gerçek. Sayenizde eksik organını tamamlayıp, yaşama kaldığı yerden devam edecek. Çevresini ve hastanın kendisini mutlu edecek.

bir organ daha vereceksiniz belki küçük bir çocuğa.0 gülmeyen yüzü gülecek, hastaneden çıkıp, uçurtma uçurabilecek. Koşup oynayacak sokaklarda, annesine gülecek, babasının elinden tutacak…

siz de mutlu ayrılacaksınız bu dünyadan.çünkü yararlı oldunuz !...

Önemli olan niyetiniz ve insanca düşünmeniz.

Tıbbın mucizelerinden biridir organ nakli.Düşünsenize bir beden giderken diğer beden geliyor ve hayat buluyor.Yeni organ ona uyum sağlıyor ve yaşasın hayat !!!...

Artık yeni organıyla yaşayan şahıs alışma evresinde ve sonrasında yaşama döndüğüne inanamıyor.

umut güzel şey !

hele de umdukların gerçekleşirse.

Umutlarına kar yağmazsa,

Birileri seni arkadan umutsuzluğa itivermese,

İnanın,

Umut güzel şey!

Umutla organ nakli bekleyen hastaların umutları için elbette kimsenin canından olmasını da istemeyiz !!!...Herkesin ömrü hayırlı ve sağlıklı olsun benim temennim bu yönde !!!

Ama ola ki organ nakli için uygun olan varsa da bunun değerlendirilmesi taraftarıyım…Komşu komşunun külüne muhtaç ama insan insanın da organına muhtaç olabiliyor.Allah hiçbirimizi o duruma düşürmesin…

Yaşam öyle güzel ve anlamlı ki kim gitmek ister ? Yaşamak varken geride kalan hayatını , eksik organ yüzünden erken çekip gitmekte olmuyor.üstelik bunun çaresi ve olası durumu varken.İnsanlık adına atılan büyük adımlarından biridir organ bağışı.

Ümit ederim ki sonuç bu konuda bile adil olsun…

VEFADA İNSANDA SEVGİ DE….NE ARARSAN VAR İNSAN DA …YETER Kİ SEN İNSAN OL !!!

İnsan olmanın kuralı bellidir, saymaya gerek var mı ?

Sevgi ve saygılarımla

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar