Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

Bilge Lider Bahçeli

Koalisyon hükümeti maalesef yedi Haziran seçimleri sonrasında kurulamadı. Mevcut tabloyu değerlendirirken Meclise girmeyi başarmış dört siyasi partinin taraftarları, parti üst yönetimleri genel başkanlarının ağzına bakıyor genel başkan ne söylüyorsa diğerleri de noter gibi hep beraber onaylıyor, partililer liderin söylediğini daha da allayıp pullayıp liderlerini göklere çıkarıyor.

  10 yaşında siyasetle tanıştım yaşım 53 bu güne kadar her zaman hayranlık duyduğum Alpaslan Türkeş’te dahil bende lider taassubu olmadı olmazda, benim liderim rehberim önderim HZ. Muhammed (S.A.V.) dır.

 Peygamber aleyhi Selam kendinden sonra bize ihtilafa düştüğümüzde müracaat edeceğimiz Kuranı kerim, kendi sünnetleri ve ehlibeytini işaret ederek sarılmamız gereken mihenk taşını göstermiştir. 

Hz.Ömer(r.a.) ilk hutbesinde cemaate dönerek ‘..şaşırır yanılırsam ashabım ne yaparsınız?’ sorusuna cemaatten bir rivayete göre mızrak, diğer bir rivayete göre de kılıç uzatılarak’ Ya Ömer eğilirsen biz seni bununla düzeltiriz’ cevabı vermişlerdir. Hz.Ömer gibi peygambere yakın birine bu cevabı veren ümmetin torunları, ilkeli duruşu bırakmış kıyamet alemeti olsa gerek lider dalkavukluğu yarışına koyulmuşlar, kelli felli cemaat önderleri, aile liderleri, proflar, iki üç dönemdir marka haline gelmiş siyasiler, liderlerinin her hata yanlışına methiyeler düzmekte, çıplak krala elbise giydirme telaşındalar.  Her parti kendi penceresinden değerlendirdiği gibi bende bir seçmen olarak ailemin önemli bir kısmının oy verdiği MHP’nin lideri Devlet Bahçeli’nin tutumunun ne anlam ifade ettiğini  anlamaya çalışıyorum. 1-1999 yılında durup dururken Başbakan yardımcılığı koltuğunu ve bakanlıkları bırakıp neden seçim istedin, şimdi neden seçim istemiyorsun?

2-AK parti ile koalisyon olmaz, CHP ile koalisyon olmaz, BDP ile koalisyon hiç olmaz, peki 80 milletvekili ile nasıl iktidar olacaksın?

3-Siyasi partilere erken seçimlerde hazine yardımı yapılmayacak, CHP-MHP adayları ve parti teşkilatları varlarını yoklarını 7 haziran seçimlerinde harcadı tükendiler ve yorgun düştüler, AK partinin devletin bütün kurum ve imkanları ellerinde ikinci raunda başlandığında muhalefetten daha çok imkanlara sahip olacak ve daha avantajlı bir erken seçim yaşayacaktır. 

Erken seçimden AK parti tek başına iktidar çıkarsa MHP lideri tabanına oy veren kitleye ne cevap verecek?

Erken seçimden BDP 90 milletvekili MHP’de 72 milletvekili çıkarırsa bu durumda erken seçim MHP’ye ne kazandıracak?

Ülke kan gölün dönmüş seçim güvenliği sağlanması mümkün görünmüyor, doğu güneydoğuda MHP’nin mitin yapacağı hemen hemen il kalmadı, elini taşın altına koyup ülkeyi esenliğe çıkarma yerine kaosa uygun adım koşarak gitmenin Türkçede karşılığı ne?

 35 yıllık gazeteciyim, dürüstlüğüne beyefendiliğine saygı duyduğum MHP lideri Devlet Bahçelinin ne yapmaya çalıştığını biri bana anlatsın, çünkü benim bilge lideri anlayacak kavrayacak bir dağarcığım yok.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.