Bayram Sonrası Siyaset Hız Kazanacak

Ak Parti 29 Büyükşehirde anket ve diğer çalışmaları sürdürüyor. Edindiğim bilgilere göre en geç Ağustos ayının sonuna kadar İstanbul hariç bütün büyükşehirlerin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıklayacak.

Ak Partide erken isim açıklanmasının partinin menfaatine mi yoksa zararına mı olacağını 30 Mart 2013 akşamı öğrenmiş olacağız. Çünkü Ak Parti kurumsal bir çalışma yapıyor ve a+b+c gibi arka arkaya farklı planları uygulamaya koyabilen bir seçim kampanyası yürütebilecek kabiliyet olarak çıkıyor karşımıza. En azından daha önceki seçim kampanyaları böyle oldu.

**

Kahramanmaraş’ta önce Büyükşehir Belediye Başkan adayı ilan edilecek ve daha sonra da ilçe Belediye Başkan adayları ilan edilecek. Ak Parti şu ana kadar yeni kurulan iki ilçeye bile atama yapamadı. Sanırız bayramdan hemen sonra yeni kurulan iki ilçeye de atama yapılır.

Ak Parti Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediye Başkanlığı noktasında bir sıkıntı yok gibi davranıyor. İlçelerde gösterilecek isimler aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkanlığının da kaderini belirleyecektir.

Sanırım bu açıdan meseleyi değerlendirmek istediğimizde; Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan isim, ilçe Belediye Başkan adaylarını belirlemede birincil rol üstlenecektir. Böyle bir şey planlanmış olmasa neden Büyükşehir Belediye Başkanını erken açıklasın ki?

**

UÇUŞ SAATLERİ DEĞİŞİYOR

Siyasi yazı arasına Uçak uçuş saatleri ve günleri ile ilgili TBMM Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın danışmanının bana verdiği bir bilgiyi not olarak geçmek istiyorum.

Ankara haftada 5 güne çıkıyor. 01 Eylül 2013 tarihinden itibaren Ankara’ya Kahramanmaraş’tan her gün uçuş olacak. Ayrıca Anadolu jet bu uçuşları gerçekleştirecek.

Bayramdan hemen sonra Türk Hava Yollarında Kahramanmaraş için özel bir oturum yapılacak.

Siyasiler Kahramanmaraş- Ankara, Kahramanmaraş- İstanbul uçuşları için vatandaşların talebi doğrultusunda geliş-gidiş saatleri belirlemeye çalışacaklar.

Nacizane benim önerim: Sabah erken saatlerde İstanbul ve Ankara’ya Kahramanmaraş’tan uçuş gerçekleştirilmelidir. Her iki kentten Kahramanmaraş’a dönüş saatleri ise gece 20.00- 24.00 aralığında bir saatler olabilir.

Yani vatandaş sabah uçağı ile İstanbul yada Ankara’ya gitmeli ve aynı gün işini bitirip gece Kahramanmaraş7a gelebilmelidir.

Bu sağlanmadığı takdirde yine biz Adana yada Gaziantep hava alanlarını kullanmak zorunda kalacağız.

Sayın Ünal’a bizleri dinlediği ve bu işi çözme yolunda çaba sarf ettiği içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

**

Ve bir Ramazan ayını da geride bırakıyoruz. Bayram hazırlığı içine girdik. Bu güzel ay içinde ekonomik durumu iyi olan hayırseverlerimiz fakir fukaraya kuçaklarını açtılar. Maddi ve manevi destek oldular. Zekatlarını verdiler, fitrelerini verdiler, iftar yaptırdılar.

Ne güzel bu güzellikleri yapan yürekli gönül erlerine...

Bayramı bayram sevinci içinde yaşattıran, fakir fukaraya yardım eden, sıla-ı Rahim yaparak dostlarını ziyaret eden, yaşlılarını ziyaret eden insanlara...

Etrafımızda onca isimsiz insanın ara sokaklarda kimse tanımasın diye başkalarının araçları ile gelerek fakir fukaraya yardım edişlerine tanık olduk.

Etrafımıza gelen, mahallelerimize konuk olan Suriyeli Mültecilere kucak açan, onlara bir sıcak yemek verme telaşı içinde bulunan mahellelerimizin yaşlı anneleri, yaşlı dedeleri hepimize insanlık dersi öğrettiler adeta.

Benim evimin tam karşısında oturuyorlar...

Kızlarımın "ya baba akşam eve gelirken o insanları da unutma!"  dediklerinde Allah'ın bana ve aileme verdiklerine binlerce teşekkür edişim ve elimizden geldiğince mahalleli olarak yardım yarışı içinde olmamız...

Ve kenar mahallede, herkesin yardıma muhtaç olduğu bu yerlerde böylesi güzellikler yaşanıyorsa cömert ve varlı insanlar ne farklı güzellikleri yaşıyorlar acaba?

Veren el'in alan elden üstün olduğu ve her daim Allah'ım veren el olmayı nasip eyle diye dua ettiğimiz şu günlerde, herkesin mutlu, umutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini yüce mevledan niyaz ediyorum.

Mutlu ve barış dolu nice bayramlara dostlarım!...

Önceki ve Sonraki Yazılar