Başbakanın Ziyareti ve Anneler Günü

Ak Parti Genel Başkanı Başbakan Sayın Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş’a gelerek hem miting yaptı ve hem de 40 kadar yerin açılışını yaptı.

Hoş geldi, safalar getirdi.

Kahramanmaraş’ı ziyaret eden hiçbir Genel başkan için olumsuz yazmadığım için, Sayın Başbakanı da eleştirmeyi düşünmüyorum. Seçmen tercihini sandıkta yapacak. Sandıktan çıkan sonuca da saygı göstermemiz gerekiyor. Göstereceğiz!...

Dün anneler günüydü.

İlk işim mezarlığa gitmek oldu. Annemi, tanıdığım dost insan Serdar Erdoğanyılmaz beyin annesini ve etrafta ne kadar bayan merhume var ise hepsine de tek tek ziyaret ettim ve eşimle birlikte dua eyledik. Bunun verdiği huzuru ancak yaşayan bilir.

Sonra benim birkaç annem var. Onları ziyaret ettim. Çam sakızı çoban armağanı hediyeler verdim, gönüllerini aldım.

Pazar günlerini son yıllarda kendime ayırdığım için de rutin yapmam gerekenleri yaptım.

İmkan olsa da her gün yaşlılarımızı ziyaret edebilsek, onların hayır dualarını alabilsek ne güzel olur amma.. olmuyor işte!...

Sayın Başbakanın mitinginin kalabalık olduğu ifade ediliyor. Sayın Başbakanın büyükşehir müjdesini farklı algılayanlar var. Afşin ve Elbistan’ı bile içine aldığını söyleyenler var. Tabii bu sözlere gülüp geçiyorum. İnsanlar bir konu ile ilgili iddialarda bulunurken akıl ve mantık noktasında da bir yaklaşım sergilemelidirler diye düşünüyorum.

Başbakan İl nüfusu 750 binin üzerinde olan 11 kenti 2014 yerel seçimlerinden önce Büyükşehir yapacağını ilan etti.

Ne var bunu eleştirecek. Bu söz sadece Kahramanmaraş için verilmiş bir şey değildir.

Kaldı ki, bir şehrin kalkınması için Büyükşehir büyük bir fırsat diye düşünüyorum.

Gerek miting alanı ve gerekse açılışlar itibariyle Sayın Başbakanın ziyaretine baktığımızda Ak Parti teşkilatını ayrıca kutlamak istiyorum. Şehir bayraklarla donatılmıştı.

İsterim ki; seçimler bir bayram havasında geçsin, şölen havasında geçsin. Farklı partilere mensup insanlar şehre gelen liderleri dinlesinler, çünkü bunun sosyal barışa büyük katkısı olacağına inanıyorum.

Bu şehirde yaşayan bir birey olarak, şehrime bir çivi çakana teşekkür ediyorum.

Parti taassubu yerine hizmet odaklı bir anlayış ülkeyi kalkındıracaktır. Genel Başkanlar birbirlerine laf yetiştireceklerine, projelerini ifade etmelidirler.

Sen-ben kavgasından daha ders almadık mı?

Daha akıllanmadık mı?

Yine binlerce gencimizin toprağa düşmesini mi istiyorsunuz? Ben bu yüce milletin bir daha teröre prim vereceğine inanmıyorum.

Bu vesile ile bütün annelerin ellerinden öpüyor, büyükşehirin kentimize hayırlı olmasını diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar