BAKANIMIZ KALMADI, BAşBAKAN ALIRMIYDINIZ ?

Kahramanmaraş makus talihini bir türlü aşamıyor.

 

Istemesini bir türlü bilmiyoruz. Yada istemeye alışkın bir toplum degiliz.

 

Milli mücadele sonrasında şehrimizin gösterdigi kahramanlıkların vefası için, merkezi hükümet ? Dile benden ne dilersen ? dediginde, o zamanki  zevatımız, mütevazi bir talepte bulunarak KALEYE BIR TOP istemişlerdi.

 

Daha sonra yıllar geçti, Rahmetli Turgut Özal"lın zirve yıllarıydı. Desteklerinden dolayı Kahramanmaraş"lılara o da  bir şeyler vermek istemişti. ? Dile benden ne dilersen ?  dediginde Rahmetliyide zora sokmadık  Bu defada top istemiştik ama farklı versiyonunu.   KAHRAMANMARAş SPOR umuz  lige çıksın yeterli dedik.

 

Rahmetli Özal için bu taleb yerine gelmesi zor bir olay degildi. Bilindigi üzere Terfi Ligleri icad edildi. Kahramanmaraş Spor 2. lige bileginin hakkıyla çıkartılmış oldu.

 

şimdilerde geldik ikibinsekizli yıllara. Başımızda Kahramanmaraş"ı seven bir başbakanımız var Sayın Recep Tayyip ERDOGAN. Kendileri siyasi arenaya çıktıgından beri devamlı Kahramanmaraş olarak destek görmüştür.   

 

O nedenle Sayın Başbakanımız kıtlıkta verilen sokum unutulmaz hesabı ile Kahramanmaraş"ı çok sevdigi bilinir. Bizde buna inanıyoruz.

 

Biliyoruz ki bazı ciddi projeler sunuldugunda geri çevirmeyecektir.

 

Ama Kahramanmaraş"lının  soya çekimliligi devam ettiginden. Pazar günü miting meydanında BAKAN ISTIYORUZ diye sloganlar atılıyor.  Başbakan bu istege daha bonker şekilde cevap veriyor. Bakanlık az olur ALIN SIZE BAşBAKAN  diye kendilerini Kahramanmaraş"lıların Başbakanı olarak ilan ediyor.

 

Alkış tufanı eşliginde Başbakanımız, Kahramanmaraş"ta bakanlık meselesini de çözmüş olmanın gururuyla mitingi bitiriyor. Güzel şehrimizden güzel hatıralarla ayrılıp gidiyor.

 

Selam ve sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar