Badem gözlü Trump

Dünyanın jandarmalığına soyunan Amerika’da yapılan seçimleri öncesi ve sonrası ile izleyenlerimizin  içine düştükleri tezattan kurtulmaları hiç de kolay olmayacak gibi.

  Gavurdan dost olur mu ki sorusuna vereceğimiz cevap  aslında net ve kesinlikle  olmaz. Ama  iki gündür yazılanlara konuşulanlara bakıyorum da  ifrat ve tefritte olanlarımızı anlamakta gerçekten zorlanıyorum.

 Sekiz yıl boyunca jandarma komutanlığı yapmış olan ve göbek ismi nedeni ile başlangıçta sahip çıkıp yere göğe sığdıramadığımız Obama’yı ve dönemini bir hatırlayalım mı?

 Baba ve oğul puş’un bıraktığı yerden aldığı görevi verilen emirler doğrultusunda bir çoğumuzu da uyutarak nasıl yerine getirdiğini yaşayarak gördük.

  İnsanlığın utanç sınırlarını da aşan, düşürüldüğü gayya kuyusunda nasıl  bocalatıldığını ve hiçbir vicdani duygunun esamesinin okunmadığı şekli ile nasıl alt üst edildiğini ve buna tepki gösterenlerin de nasıl derdest edildiğinin canlı şahitleriyiz.

  Arap baharı aldatmacası ile başına  gelmeyen kalmamış Mısır için Amerikanın yaptıkları ve darbede oynadığı rolü nasıl unutacağız.?  Mazlum halkın  bizden başka savunanı oldu da ben  duymadım mı?

  Ya ülkemizde son yıllarda yaşadıklarımız. Ve 15 temmuza Amerika’nın  ve Obama’nın tepkisini samimi bulan varsa beri gelsin.

  Gözlerimizin içine baka baka yalan dolanla hala bizi aldatacağını zannediyorsa vay haline  . Köprünün altından çok çok sular aktı ey Amerika.

  Yeni seçilen başkanın seçim çalışmaları sırasında sarfettiği  sözleri dün bir bugün iki çabucak unutuverdik. Yağ üstüne yağ.   Herkes sıraya girmiş nerede ise.

  Bizim millet biraz hamaseti seviyor galiba.  Geçmişte cumhurbaşkanı olanlar  için hatta genelkurmay başkanları için de olumlu yaklaşımlarla milletin adamı diyerek çok yanıldığımız olmuştu. Bir dostuma ait bir tesbiti aktarmak istiyorum.” Karadayı paşanın genelkurmay başkanı Erbakan hocanın da başbakan olmasını hayal ederdim. Hayalim gerçek oldu. Bu dönemde bende ordudan atıldım “ Durumu takdirlerinize arz ediyorum.

 Erken karar vererek bir kez daha yanılmayalım. Çivisi  kopmuş  ve hiçbir insani  normun kalmadığı dünyada ve özellikle de islam coğrafyasında  uyguladığı politikalara bakarak söylemden çok insani eylemlerine göre karar verelim diyorum.

   Amerika , bu adamı istemiyoruz mitingleri ile sarsılırken bizlerde hiç olmazsa dilimize ,kalemimize  sahip çıkarak mahcup olacağımız şeyler yapmayalım. Yazıp çizmeyelim.

  Gün aklı selimimizle hareket etme günü. Akıl nimetinin kıymetini bilelim. Hayır gibi algıladığımız şeylerde şer, şer gibi algıladığımız şeylerden hayırlı sonuçlar çıkabilir. Rabbimiz hakkımızda hayırlı olan şeylerle bizi buluştursun.

  Müslüman dünyasında cirit atan kafirleri iyi bellersek kolay kolay tuzaklarına düşmeyiz. İnandığımız ve güvendiğimiz Allah tuzak kurucuların en hayırlısıdır.

Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

Önceki ve Sonraki Yazılar