Nurettin Abacıoglu

Nurettin Abacıoglu

ARTIK MARAŞ’TA KALP AMELİYATI YAPILMAYACAKMIŞ

 
 
Yazmak deyince; Yazmak zor bir zanaat. İmla kurallarına dikkat edeceksiniz. Okuyucuya saygılı olacaksınız. Olur olmaz şeyleri yazmayacaksınız. Konuları doğru seçeceksiniz.  Yanlışa doğru, doğruya yanlış demeyeceksiniz. Bilgili ve ilkeli olacaksınız. Etik kurallara dikkat edeceksiniz. Dik duracak ve  Allah’tan başkasına kul olmayacaksınız. Eleştirilerinizde yapıcı olacak, yıkıcı olmayacaksınız. Biliyorsanız öneri sunacaksınız. En önemlisi  de işinizi bırakıp  yazıya zaman  ayıracaksınız. Ben yazılarımı ilk haliyle yayınlamam. Aceleye getirmem. Bilgi toplarım. Olgunlaşmasını beklerim. Yazıyı toparlamam bazen günlerce sürer. Ondan sonra okuyucunun karşısına çıkarım. Bu okuyucuya duyduğum saygıdandır.

Esas konumuza dönecek olursak; gazeteci arkadaşlar birkaç günden beri  hem gazetelerde, hem internet sitelerinde  kalp cerrahı  Dr. Bülent Meşe’ nin  gideceğini kamuoyuna duyuruyorlar.  Bravo arkadaşlara! Önemli bir gazetecilik bu.  Doktor, geldiği günden beri rahatsız edildi ve bu şehirden gitmeyi düşünüyor. Neden gidiyor diye şehirde hiç tepki var mı? Ne oluyor diyen var  mı? Siyasi cenah niye sessiz?  Neden AKP’ nin il başkanı, ilçe başkanı ve milletvekillerinden olumlu yada olumsuz tepki yok?  Devlet hastanesi başhekimliğinden neden açıklama yok?  Oysa devlet hastanesine  kalp merkezini binbir fedakarlıkla kurdular.  Burda;  başhekim  Dr.Nurettin Arıkan ve yardımcılarının, katkılarını da unutmamak gerekir. Kardiolog Doç. Dr. Sami Özgül’ ün  kalp merkezinde  yaptığı özverili çalışmalarını da  unutmamak gerekir.           

Maraş’ın sana ihtiyacı var diyerek  Dr. Bülent Meşe’yi ikna  ettiler. O da büyük parayla çalıştığı hastaneyi bırakıp devlet hastanesine geldi.  Üstelik herkesin büyük para karşılığında özel  hastanelere kaçtığı bir dönemde. Bu az fedakarlık mı? Sağlık müdürlüğünden niye açıklama yok?  Yoksa Dr. Bülent Meşe’den daha iyisini mi getirecekler?  Bu adam binlerce hastayı tedavi etti, yüzlercesini de ameliyatla hayata dönderdi. Maraşlı artık  dışarıya gitmiyor  orda burda perişan olmuyordu. Para da  harcamıyordu. Doktor ayağına gelmişti. Bundan iyi lutuf mu olurdu?  Bunu Maraşlılara  çok görenler şimdi mutlular mı? Elimizdeki kuş kaçsın diye bu kadar ürkütmek niye? Bundan kimin çıkarı var?  

Bütün bunlar hasetlikten yapılıyorsa, ki bu Maraş’ta çok yaşanan bir şey,  Maraş ise  bu  hasetlikten zarar görecekse, Maraş halkı da buna sesiz  kalıyorsa, her zamanki gibi hakkını istemeyi bilmiyor ve  kaderine razı oluyorsa,  kusura bakmayın o zaman Maraş için üzülmeye değmez. Çünkü Maraşlı kendi kaderini kendi çizmiyor, başkasının çizmesini bekliyor. Başkasının çizdiği kader de eh ancak bu kadar olur.

Bundan sonra milletvekillerimizin işi daha da artacak. Kalp ameliyatı olacak hemşerilerinin önüne düşüp artık hastane ararlar.  Eee artık biraz da rehavetten kurtulmuş olurlar. Fakir hastaların cebine biraz da harçlık koyarlar.  Onların hayır dualarını alırlar. Daha önceki dönemlerde bunu çok yaşadık.

Önceki ve Sonraki Yazılar