Jülide DEMİRTAŞ

Jülide DEMİRTAŞ

Allah Kimseyi Doğru Yoldan Şaşırtmasın !...

Hepimiz barış istiyoruz, içinde farklılaşma olmadan,ayrıştırma olmadan !!!...

Hepimiz barış istiyoruz, her ırktan, her mezhepten,her dilden !!!...

Hepimiz barış istiyoruz, bebekten, çocuktan, delikanlı, genç kızdan,kadından, erkekten !!!...

Huzurlu bir barış istiyoruz, ağlayan gözleri silen, devletimizin huzurlu omzunda yarınlara iyi bakmak istiyoruz…Yalan mı ?

Boyumuzu aşan olay ve durumlarda sadece dinleyici olarak kalabiliyoruz.Canımız yanıyor, üzülüyor, yardım etmek istiyoruz.Huzur yeniden gelsin ve insanlar şu üç günlük dünyada rahat nefes alabilsin…İstiyoruz.

Nasılsa hepimizin gideceği son durak belli ise neden öne alıyoruz da ötelemiyoruz ???Çıkar ilişkileri yüzünden, büyük güç olma sevdası yüzünden kırıyor döküyor ve yok ediyorlar!!!

Kıymayın !!!

yapmayın !!!

Sizin de güzel bir yaşama ihtiyacınız var …

Yine de dualarımız iyi günler için.

”Allah kimseyi doğru yoldan şaşırtmasın !!!”…

“cana kıyanların yüreğine şevkat versin, üstelik fazla dozda !”…

“rabbim savaş yanlılarına yüreğine merhamet ihsan etsin ! “…

“İnsanları dil, din, ırk ayrımı yapanların gönül gözünü açsın !”…(Çünkü insanları ayırmak çok çok kolay !...Saçının rengine göre, gözlerinin renklerine göre,hangi şehir hangi ülke ???...)

“canilerin kalp gözleri hep açık olsun!...Olsun ki insanlara kıyamasınlar…Yürekleri sevgi dolsun.İsteselerde kötülük yapamasınlar artık.

…..

Bölmeye çalışanlar var,

Irkını korumaya çalışan var,

Büyük gücüm diyen var ,

Bu ülke sözümden çıkmayacak diyen var,

Şu ülkeyi toprağımıza katalım diyen var,

O ülkeden kopalım diyen var,

Kavramları karıştıranlar var,

İstediğinin sürekli altını ve üstünü çizenler var !!!

Var !!!

Var !!!

İnsanları hiçe sayanlar var !

Gücünüz yetmezse güçlünün yanında veya altında kalırsınız.çözüm üretmek istersiniz,kimseye zarar gelmesin istersiniz ama bu öyle olmaz…Yaralılar, ölenler ve yakılan, yıkılan yerler olur,çözüm nedir ?

Şimdi biz düşünüyoruz da baştakiler düşünmüyor mu ?Bu ülkede huzur nasıl sağlanır bilmiyorlar mı ?Biz dışarıdan üçüncü göz olarak bakıp, kendimizce teoriler  hayal edebiliyorsak, olaya vakıf, neyin ne olduğunu daha iyi bilenler bu durumu daha kısa sürede çözeceklerdir eminim.

Müslüman müslümanın “din kardeşi “ ise nasıl bir kardeşliktir bu ? Zaman değişti diye bu kardeşlik sınırları da mı değişti ?...Duyarsızlık mı “moda” oldu !

Kendimize gelelim !...Toparlanıp, dış mihrakların provekesine gelmeyelim.ne kazandırır bu, hangimize ?umarım en kısa zamanda iyi yönde tolere edilir, herkes rahatlar.devletimize soralım ;

Ne zaman son bulacak bu süreç ???

Daha ne kadar huzursuzluk ?

Nasıl bu hale geldik ?

Ne istiyoruz ?

Neden bir türlü anlaşılamıyor ?

Farkındasınız, diğer iç savaş yaşayan Müslüman ülkeler gibi olduk !!!

Gibi değil, öyle !!!

…..

Devlet ve siyasi bilgiler anlamında bizim bilmediğimiz noktalar olabilir.Lakin barış ortamı ile sonuçlanabilmeli.Maddi ve manevi zararlar ülkemizin aleyhine olmaktadır, bunun daha fazla sürmemesi için insanlarda katkıda bulunmalı, birbirini proveke etmemelidir.

İnsan da kolay yetişmiyor,kıymet bilmek varken, huzurla yaşamak varken niye ???

…..

Atatürk Florya köşkün de otururken bahçede de birbirinden farklı çiçekler dikilidir.İsmet paşa köşke geldiğinde bu çiçekleri görünce “Paşam, bahçede tüm çiçekler karışık, hepsini temizleyip, sadece laleleri bıraksak nasıl olur ?” Atatürk;

-olur, yarın olur.Ertesi gün ismet paşa tekrar Florya daki köşke gider.Bakar ki kapının önünde duran rengarenk çiçekler halen orda.Hemen atatürk’e  düşüncesini söylemek için içeri girer.

Atatürk ‘ e döner;

-Paşam, çiçekler ? diyecek olur.

Atatürk;

-Bu ülkede ki insanları simgeliyor bu çiçekler, ismet paşa…Birlikte ve yan yana…RENGARENK !!!...

…..

İnsanca yaşamak, dünyada gittikçe zorlaşıyor.İyi de dünyadan başka gidecek yer mi var ?Elimizdekinin kıymetini kaybedince mi anlayalım ?...Daha öğrenmedik mi ,elinde her ne varsa kıymet bilmelisin…Beğenmediğin bir hırka bile olsa.Gün olur ihtiyaç duyarsın,üşürse omuzların.

Böyle durumlarda hep o şarkı gelir aklıma;

Bu dünya bizim,

Kirletmeyelim,

birbirimize,

zehretmeyelim.

Selam ve sevgiyle 

Önceki ve Sonraki Yazılar