ALKIŞLAR FATİH ERKOÇ İÇİN

Kahramanmaraş 1. Dondurma ve Kültür Sanat Festivali sona erdi. Türkiye’nin farklı 13 Büyük şehrinde Dondurma Tırı gezdirilerek güzel bir tanıtım etkinliği yapıldı.

Gazete ve sosyal medya haberlerine baktığımda Kahramanmaraş için güzel bir tanıtım yapıldığını gözlemleme imkânı bulduk.

Bu tanıtım ise Kahramanmaraş’ta üç gün süren festival ile de tabiri caizse taçlandırdık.

1-20170925100838.jpg

Festivalin başarılı geçmesi için metropol ilçe belediyelerimiz başta olmak üzere bütün belediyelerimizin de katkı yapması, Alpedo, Akdo, Marasta, Karpedo, Marfedo firmalarının canla başla mücadelesini yürekten takdir ediyordum.

Festival boyunca neredeyse 24 saat ayakta kalan, Kahramanmaraş’a gelen misafirler ile birebir ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a yürekten teşekkür ediyorum. Demek ki, istenildiğinde şehrimizde de güzel bir organizasyon yapılabiliyormuş. Emeği geçenlere en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

2-20170925100838.jpg

Şimdi sırada Kitap Fuarı var.

Kitap Fuarına marka yazarlar davet edilmelidir. Davet yapılırken siyasal düşünce ön plana çıkartılmamalıdır. Bütün kitapevleri davet edilmelidir. Orta Asya’dan, Balkanlardan, Irak ve Suriye’den, Avrupa ve ABD’den yazarlar davet edilmelidir. Mesela Bilim adamı Aziz Sancar davet edilmelidir.

Kahramanmaraş 1. Dondurma ve Kültür Sanat Festivalinde yakaladığımız başarı grafiğini biraz çaba ile Kitap Fuarında da daha üstlere çıkartabiliriz. Bunun için biraz gayret etmemiz gerektiğine inanıyorum.

Kısaca ifade etmem gerekirse; “Dondurma Festivali” amacına ulaşmıştır. Gelecek yıl “Dondurma Tırımız” en az 30 büyük şehirde olmalıdır.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Erkoç’u tebrik ediyor, yürekten alkışlıyorum…

3-20170925100838.jpg4-493.jpg5-241.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar