Aksu Tv Ve İlk Sınavım

Kahramanmaraş’ın tanıtımında büyük sorumluluk üstlenen tek uydu kanalımız Aksu TV 14 Aralık 2015’de yeni logosu, vizyon ve bakış açısı ile seyircilerine merhaba dedi.

Televizyon yönetimi bu mutlu günlerinde bizleri de davet ettiler. 12 Aralık 2015 Cumartesi günü Elbistan’da amcamın vefatının hemen ardından daha önce planlanmış olan bu mutlu günlerine katkı yapmak için geldik.

Mütevazi bir kutlama programı ile yeni yayın dönemi start aldı. Genel Müdür Cüneyit Beyit, Genel Müdür Yardımcısı Erol Öner, Genel yayın Müdürü Mehmet Ali Tatlı kameramanlar ve diğer çalışanlarda ayrı bir heyecan ve çalışma azmi gördüm.

Kahramanmaraş adına bu heyecan ve çalışma azmi beni de tetikledi. Daha önce söz verdiğimiz üzere benim için her zaman özel olan Serdar Erdoğanyılmaz ve Ali Eskalen’in hazırlayıp sundukları artı- eksi programında yer almaya başladık.

Dün akşam ilk programımızı yaptık.

Samimi, içten, pozitif, makul eleştiri ve daha çok yol gösteren, öneren bir üslup kullanmaya dikkat ettik.

İki saat nasıl geçti bende anlamadım.

Programa başlamadan önce aldığım notlar vardı, konular vardı. Ancak Turizm, Ulaşım ve Büyükşehir belediyesinin hizmetleri üzerine birkaç kelime ifade edebilirken zamanımızın büyük bölümünü Bürokrasiye ayırdık.

Biliyorduk ki; kamu hizmetlerinin akışında Bürokratın büyük önemi vardı. Siyaseten ne kadar güçlü olursanız olunuz, bürokrasi çalışmıyorsa, proje üretip siyasi iradenin önüne koyamıyorsa orada hizmetler ağır aksak yürürdü.

Nitekim 2011 Genel seçimlerinde Sayın Mahir Ünal’ın TBMM’ye girmesi ve Ak Parti Grup Başkanvekili olmasıyla hizmet alımı biraz hızlandı.

Şimdi Sayın Ünal Bakan. Hizmet alım hızı biraz daha fazla ivme kazanacaktır. Birde çalışan bürokratların kentte göreve başlaması bu hızı daha da hızlandıracaktır.

İlk programa dair dostlarımdan güzel mesajlar aldım. Gelecek proğramlarda ekip arkadaşlarımızla birlikte daha detaylı konulara girme ve seyircileri bilgilendirme gayret ve çabası içinde olacağız.

Bu duygular içinde Aksu Tv’ye yeni yayın döneminin hayırlı olmasını dilerken, bize görüş ve önerilerinizi elektronik posta ile de yazabilirsiniz.

Haydi hayırlısı!...

Önceki ve Sonraki Yazılar