Ak Parti Temayülü

Kahramanmaraş’ta Ak Parti listesinden Milletvekili olmak için 84 isim başvuru yaptı.

Mevcut Milletvekillerimiz Mehmet Sağlam, Mahir Ünal, Sıtkı Güvenç, Sevde Bayazıt Kaçar Teşkilat temayül yoklamasından muaftırlar. Bu isimlere ilave olarak eski vekillerimizden; Veysi Kaynak, Avni Doğan, Fatih Arıkan ve Kadın Kolları eski İl Başkanı Nursel Reyhanlıoğlu temayüle katılmayacaklardır. 76 aday adayı yaklaşık 1600 civarında ki teşkilat mensubunun tercihleri ile teşkilat temayül sonuçları ortaya çıkacaktır.

**

Teşkilat Temayül yoklaması nedeniyle ilçe ziyaretleri yaptım. Teşkilat mensupları ile özel sohbetler yapma imkanı buldum. Edindiğim izlenimler ışığında öne çıkacak isimleri yazacak olursam; Mahmut Arıkan, İdris Tezcan, Serdar Erdoğanyılmaz, Uğur Dilipak, Mustafa Poyraz, Süfyan Emiroğlu, Mehmet Sabancı, Gökhan Gökşen, Mutlu Kaya, Hamit Bülent Eken, İrfan Karadutlu, İlker Çitil gibi isimler önde görülürken, Ali Özdemir, Cengiz Onaran, Yaşar Bozdağ, Faruk Aksu, Bahtiyar Murat Aras, Mehmet Cihat Sezal, Mehmet Zabun, Mustafa Sarıbıyık, Arif Özsağır gibi isimlerden de sürpriz bekliyorum desem mübalağa etmiş olmam diye düşünüyorum.

**

Kahramanmaraş kent kamuoyunda, yazılı ve görsel basında öne çıkan ve bu işe ciddi asılan isimleri de yazacak olursam, İdris Tezcan, Mahmut Arıkan, Hamit Bülent Eken, Serdar Erdoğanyılmaz, Mustafa Poyraz, Süfyan Emiroğlu, Mustafa Sarıbıyık, Mehmet Sabancı, Mutlu kaya gibi isimleri sayacak olursam sanırım haksızlık etmem.

**

26 Şubat 2015 Perşembe günü Mehmet Akif Ersoy salonunda Ak Parti aday tanıtım toplantısı yapıldı.

Aday adaylarının büyük çoğunluğu kısa biyogrofileri okunurken sahneye çıktılar, selamlama yaptılar. Basın mensuplarına görüntü verdiler.

Aday adayı tanıtım toplantısı ile ilgili Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abid Vanlı bir köşe yazısı yazmış ve isimleri yorumlamış. Doğrusu iyi tespitler var. Beğendiğim ve bizim gözden kaçırdığımız tespitleri öne çıkartmış hoşuma gitti, okurken gülümsedim. Analiz yapmak hadiseleri farklı bakış açılarıyla yorumlamak önemlidir. Biz buna detay habercilik diyoruz. Burada sahneye çıkan insanları heyecan basar.

Ama kılık ve kıyafet çok çok önemlidir. Kendine saygısı olmayanın başkasına da saygısı olmaz. Görücüye çıkan insan şöyle bir aynaya bakar ve kendine çeki düzen verir. Ayakkabı rengi ile kemer rengi, giydiği gömleğe uygun kravat ve takımda ki zerafet, renk uyumu önemlidir. Çünkü kıyafeti karakterini ele verir insanın…

**

Sizler belki bu köşe yazısını okurken Ak Parti de temayül başlamış yada devam ediyor olabilir.

Objektif ve gözlemlerimiz doğrultusunda hadiseleri analiz etmeye çalıştık.

Temayüle katılan 76 aday adayına başarılar dilerim…

Önceki ve Sonraki Yazılar