Afşin?in Maraş?tan resmini çekmek?

Daha önce bu şirin ilçemiz ile ilgili birkaç köşe yazısı yazınca, sanki kıyamet koptu, 10 şiddetinde, hasarı büyük deprem meydana geldi. Can kaybı olmasa da?

Afşin, iki milletvekilinden sorumlu. Nevzat Pakdil ve Avni Dogan"dan. Her ne kadar sayın Pakdil Afşinli degil, Göksunlu ise de, Göksun"da gerekli destegi bulup bulmadıgı tartışılınca, kuzey ilçelerinden sorumlu iki milletvekili olarak biz ve vatandaş, yani siyasetle ilgilenen her kim ise, Pakdil ile Dogan"ı biliriz.

29 Mart 2009"a şunun şurasında ne kaldı ki?

Daha önce de ifadeye çalıştım. Mevcut Irfan Gedikbaşı ile AK Parti"nin kazanması zor. ?Ögretmenden belediye başkanı olmaz? dedigimde, bütün öfkeler, kinler, nefretler üzerime üzerime gelmişti. Yine yazıyorum yine söylüyorum, şayet Gedikbaşı"nda ısrarlı olurlarsa, AK Parti şimdiden fatiha okumaya başlasın derim. MHP"nin burada daha güçlü ve şanslı olduguna inanıyorum. Diyeceksiniz ki, ?Be adam, senin Irfan Gedibaşı ile bir alıp veremedigin mi var da, ikide bir bu meseleyi açıyor, ısıtıp ısıtıp sofraya getiriyorsun!? Nayır, yok, nolamaz? Sadece bu ilçe için yeterli olduguna inanmadıgımı, şayet belediyeyi başka bir partiye kaptırmak istemiyorlarsa, Gedibaşı dışında başka birini aday yapmalarını, aksi halde seçimi kaybedeceklerini yazıyorum ki, bu da benim en dogal hakkım. Önce Alimpınarı köyü muhtarı ile olan ilişkilerine bir mesafe koyacak, kendini kantara çekecek, ben nerede hata yaptım, yapıyorum diye şapkasını önüne alıp düşünecek, o kadar? Belki yolda, hatta Afşin"in içinde karşılaşsak, tanımayacagından emin oldugum bir kardeşim. Biraz çalışsın, dikkat etsin, işine, gücüne, çevresine falan?  Yoksa seçimi kazanıp kazanmaması çok da umurumda degil.

AK Parti Ilçe başkanı Israfil Arslaner"i hiç tanımam. Ne karşılaşmışlıgım, ne de oturup bir çay içmişligim var.

Kendisinin iyi bir avukat oldugunu, ilçede seçimi kazanabilmek için çırpındıgını biliyorum, o kadar. Tabi ilçe başkanı olunca, çevre beldelerdeki belediye başkanlıkları aday adaylarının seçiminde çok ciddi ve titiz davranacagından eminim. Bu sadece Afşin için degil, tüm ilçeler için geçerli.

şayet bir ilçeye, beldeye hizmet gelmesini istiyor, seçilecek başkanın vatandaş ile barışık yaşamasını temine çalışıyor ve bunu herkesten çok istiyorsanız, seçici olmak zorundasınız. Israfil Arslaner"in de aynı düşüncede olduguna inanıyorum.

Benim demem şu; Tanır için bir aday çıkmış ortaya. Ahmet Çakıroglu. 1999-2004 yılları arasında bu şirin beldede belediye başkanlıgı yapmış. Bildigimiz,  duydugumuz şu; çünkü Afşin"de ve Tanır"da sorup soruşturdugumuzda, halkın istedigi birisi. Kaldı ki anketler de Ahmet Çakıroglu"nu gösteriyor.  Yani vatandaş Çakıroglu diyor, başka bir şey demiyor. Vatandaş, yani Tanır halkı, geçmiş hizmetlerinden ve kamuoyundaki tutarlı davranışlarından ötürü istiyor Çakıroglu"nu? Sevilmişi ve  takdir edilmiş bir isim anlaşılan. Tabi burada tercihi yapacak, isim üzerinde son noktayı koyacak olan Afşin ilçe başkanı Arslaner"dir. Bu düşüncemizi, Çakıroglu ile ilgili olanını, Pazar günü, temayül yoklaması sonrası Zonguldak"ta olan milletvekilimiz (kuzey ilçelerimizden sorumlu) sayın Avni Dogan"a da söyledim. O da, zaten tanıdıgını, takdir ettigini söylemişti telefonun öbür ucundan?

Bizimkisi bir öneri, temenni?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.