ADAY İSİMLERİ NETLEŞİYOR

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde seçime katılacak olan siyasi partiler İl, ilçe ve Beldelerde kiminle seçime gireceklerini netleştirmeye başladılar.

MHP günler öncesinden, İl Belediyesi için Mustafa Daşçı’yı ilan ederken, Elbistan, Pazarcık, Türkoğlu, Andırın, Göksun, Afşin ve diğer ilçelerimizde de isimlerini belirleyerek çalışmalara başladı.

Bugün CHP Milletvekili Durdu Özpolat ile kahvaltı yapma imkanımız oldu. Kimlik gazetesi sahibi ve site Yazı işleri Müdürü Mehmet Fiskeci ofisinde CHP Milletvekili, İl Başkanı ve yöneticilerine kahvaltı verirken kahvaltıda gazeteci olarak Mustafa Şirin ve bende hazır bulundum.

CHP’nin yerel seçim çalışmalarını dinledik. CHP her seçim bölgesinde aday çıkartacağını ve kendi adayları ile seçime gireceğini sayın vekil ifade etti.

Sayın vekilin söyledikleri arasında bir dikkatimi çeken ise Elbistan Belediye Başkanlığı idi.

Vekil Özbolat Elbistan’ı kazanmak için bu seçime giriyoruz. Ve Elbistan ilçesinde seçimlerin galibi olacağız diyordu.

Bilindiği gibi Drdu Özbolat Afşin ve Elbistan ilçelerimizde ciddi bir ağırlığı olan isim. CHP’nin her iki ilçede de seçime asılacağını gördük.

Öte yandan Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı ile ilgili de ilginç ifadeler kullandı.

Özbolat dedi ki; “Birkaç ay önce Belediyeyi Ak Partinin elinden almak için bir ortak aday çıkartılım denildi. Biz buna karşı çıktık. Bizim adayımız seçimi kazanamayacaksa, AKP ya da MHP bizim için bir şey fark etmez. Biz işimize başakacağız. İyi bir aday çıkartacağız ve seçimi kazanmak için çalışacağız”

Durdu Özbolat ile sohbetimizde şunu anladım. Seçim bölgelerinde tek bir oy’da alacak olsak, seçime kendi adaylarımızla gideceğiz. Biz ana muhalefet partiyiz.

CHP’nin Elbistan ilçesinde “biz seçimi kazanacağız!” sözü bu seçimlerin bir çok sürprizlere gebe olduğu kanaatı oluşturdu bende.

Ak Parti de ise gayri resmi edindiğimiz bilgilere göre; Elbistan Av. Durmuş Öztürk, Afşin Fazlı Aydoğan, Göksun Ramazan Hurç, Andırın Baki Tezcan, Ekinözü Ahmet Eker, Türkoğlu Mustafa Taşhan, Pazarcık İbrahim yılmazcan gibi isimler ile seçime gireceği konuşuluyor. Büyük bir ihtimalle bu Pazar Kahramanmaraş açıklanır.

Bu gün Kahramanmaraş’ta “Filistin için miting” var. Bu miting önemli.

Bütün Kahramanmaraşlıların katılmasını isterim. Zalimin zulmü varsa bizlerinde Allah’ı var.

Bu gün 10  Ocak çalışan gazeteciler günü. Bu günümüzde bizleri arayan, bu sevincimize ortak olan bütün dostlara teşekkür ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar