Abdulbaki GÜNIŞIĞI

Abdulbaki GÜNIŞIĞI

57. ALAYIN  TORUNLARI  DEDELERİNİN  YOLUNDA

Türklerin kendine has özellikleri vardır. Bu her milletin kendi farkını ortaya koyan özellikleri o milletin tanınması için en büyük amildir. Bir insan topluluğunu millet yapan özellikler, kimi milletleri zillet ile temsil eder iken bizim gibi milletlerin tarihinde de şeref sahifeleri meydana getirir.

İslam ile müşerref olmadan önce Hun atalarımız tarihe aynı şerefle yön vermiş, Attila han Avrupa’ya adalet ve insanlık örnekleri göstermiştir. İslam ile başlayan yeni tarihimizde ise daima izzetle anılan bir geçmişimiz olmuştur. Çok değil İslam ile müşerref olduğumuzun üstünden yüz yıl geçmeden aziz Türk milleti İslamın tek ordusu olmuştur. Küffarın islama yaptığı bütün saldırılar aziz Türk milletinin sinesinde erimiş, kaç şehit verdiğimizi yazacak defter bulunamamıştır.

 Öyle anlar gelmiş ki, İslam milletlerinin var olma yok olma günleri olmuş, o günlerin tek ve son ordusu aziz Türk milletinin ordusu olmuştur. Bizim tarihte İslamın son ordusu olduğumuz gerçeği zaman içinde bütün Müslüman milletlerin şuuruna kazınmıştır. Talas savaşı ile başlayan bu şerefli mazimiz, Malazgirt ile devam etmiş, Çanakkale savaşları ile büyümüş ve 30 ağustos meydan muharebesi ile Müslim, gayri Müslim bütün insanlığın beynine kazınmıştır.

Artık bize zarar veremez, elini kolunu kestik, yurdundan 48 devlet kurduk, yalan tarih ile yüzlerce yıl  beraber olduğu milletler arasına nifak tohumları ektik diyen batı, aziz Türk milletinin sinesinde sakladığı cevherden habersizdi. Yalan ve uydurma tarih ile yüzlerce yıl kader birliği ettiğimiz, acı tatlı günlerimiz olan, dedelerimizin Çanakkale’de yan yana yattığı milletler ile aramıza fitne yayanlar, bu fitnenin ilelebet iş göreceğini zan ettiler. İçeride satın alıp yetiştirdikleri mankurtlar bize sürekli kardeşlerimizi kötüleyip, onları bize hain olarak gösteren uyduruk tarih dersleri verdiler.

 Fakat maraşımızın yabana atılamayan bir atasözü vardır. Otu çek köküne bak derler. Aziz Türk milletinin genlerine işlemiş, izzet, şeref, mazluma kol kanat germe, yetime sahip çıkma afv etme, müsamaha ve kahramanlık gibi faziletlerinden habersizlerdi. İşte bu faziletler ki, Müslüman milletlerin arasına ekilen fitne tohumlarını tek tek sökerek atmaktadır.  Terk etmek zorunda bırakıldığımız coğrafyamız ve kardeşlerimizin imdatlarına ulaşır olduğumuzu dost ve düşmanda görmüştür. Esir edildiği kalenin duvarlarına geniş elleri ile tokat vurarak yettim doğan beyim yettim diye tok sesi ile gürleyerek doğan beyinin sahipsiz olmadığı gösteren, kale bekçilerinin ödünü patlatan yıldırım Bayazıt atamız gibi bizde mazlum ve mağdurlara gür sesimiz ile yettik kardaş, ayrılık ve gayrılık bitecek kardaş diyoruz.

Fırtına obüslerimiz ve diğer yerli silahlarımız  bizim gür sesimiz olup, mazlumun çığlığına doğru ona arka çıkmaya gitmektedir. 57.Alayın torunları tıpkı ataları gibi, mağrur ve mütevazı halleri ile düşmana galip gelmişler, atalarının onlara miras bıraktığı güzel günü teşyii etmek için harekatın bitişini 57. günde yaparak aziz Türk milletine ve mazlumlara ve bize tepeden bakan mağrurlara heyyy demişlerdir.

Ne demiş şairlerin şairi Mehmet Akif atamız.

Şu kopan fırtına Türk ordusudur Ya Rabbi

 Senin uğrunda ölen ordu budur Ya Rabbi

Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın

Galib et çünkü bu son ordusudur İslamın

Gençler pek bilmezler ve bilmemekte de haklılardır. Tarih dersleri diye gençlere verilen aldatıcı ve gerçekten uzak bilgiler içinde, aziz ceddimizin daima islamın son ordusu olduğu ve bu şerefe nail olmak için kaç milyon şehid verdiği öğretilmez. Bu cehalettir ki, üç beş şehid verildiğinde, ortalığı velveleye verip, gençlerimiz neden ölüyor diyen alçaklar bu tezviratlarında başarılı oluyorlar.

Her bir muharebede yüzbinlerce şehid verip, bunun sözünü dahi etmeyen, inne lillah ve inne ileyhi raciun diyen atalarımızın hale-i ruhiyesinden nasipsiz bir eğitimin neticesi işte bu vahim tablodur. Fakat ne gam. Kurt postunu değiştirir, ama asla huyunu değiştirmez diyen atalarımız daima haklı çıkmışlardır. Bizler postumuzu değiştirmiş kurtlarız. Bizler vurun koman kurtlarım diye savaşa delicesine giden, atalarımızın bozkurt genlerini taşıyan yeni nesilleriz. İşte afrinde tıpkı çanakkaledeki ataları gibi omuz omuza namaza durup, ondan sonra Ya Allah, Allah-ü ekber sedaları ile düşmana savlet eden igitler (yiğit ve cigitler) dosta ve düşmana aynı kan ve aynı ruh dedirtmişlerdir. Bunca yıkıma rağmen ne kan değişmiş nede ona can veren Ruh.

 Ya Rubbim sana sonsuz teşekkürler. Ceddimizin yüzünü kara çıkartmayan bir nesili daima var ettiğin için. Afrine girmeyin, suriyeye girmeyin, oraları bataklıktır, çıkamazsınız diyen hainler neredesiniz. Rabbim ne kadarına izin verir ise taa oralara kadar gidecek olan bu ordu, sadece Hz. Peygambere komşu olmak ücretinin dışında hiçbir ücrete tamah etmeyecektir. O ne büyük ücrettir ki aziz Türk milleti bu ücret ile şereflenmiş, düşman dahi mezar taşına kahraman düşman bizim otağımızdasın, rahat uyu diye mezar taşına yazmak zorunda kalmıştır.

57. Alayın kahraman torunları Allah (c.c) sizden razı olsun. Bizler sizlerden razıyız. Bizlerin sizler üzerinde bir hakkı yoktur. Sizler bizlere hakkını helal ediniz. Eş şüheda, eğer geride kalanlarına emin olamaz isen bu dünya bize haram olsun. Ey gazi, hayatın boyunca seni baş tacı edemez isek hayat bize haram olsun.

 Yüz sene değil, diz çoktüğümüz dört yüz sene sonra Ergenekon dan bozkurt önderliğinde çıkmaya başladık. Demirden dağları eritip silah yaptık ve kendimize yol bulduk. Ne kötüdür ki karşımızda bize düşmanlık yapan da bizden. Kafir adına islama silah çekip zulm eden de maalesef bizden. Demirci kava diye bir heykel yapmayı akıl eden ğafiller, bilmiyorlar ki demirci kava dedikleri, Türkün ergenekondan çıkışında demir dağları eriten kişidir. Bu yakın coğrafyamızda, hristiyan balkan kavimleri ve  sadece Kürtler aynı destanlara sahiptir.Arapların ve farsların böyle destanları yoktur. Çünkü Bulgarlar ve Macarlar ile nasıl kök aynı ise Kürtler ile de kök aynıdır. Tarihleri, var oluşları Ergenekon destanı ve oğuzhan iledir. Fakat avrupanın yalanlarına inanıp kendi kardaşlarına zulm eder hale gelmişlerdir.

Bundan sonra İslam içinde ki hiçbir fitne aziz Türk milletini yolundan çeviremeyecektir. Pkk nın oyuncağı olan bu kardeşlerimizde Allah akıl ve izan versin. Çaldıkları bağlama ve davul zurna onların aklını başına getirsin. Yaptıkları düğünler ve cenaze merasimleri onlara kim olduklarını hatırlatsın. Aziz Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olduklarını bilsinler ve bu kardaş kavgasından vazgeçsinler. Aksi halde yüzlerce yıl fitneyi nasıl bitirmiş ise atalarımız, bizde bu fitneye izin vermeyeceğiz.

Her şey Rabbimin rızası içindir. Şehidlerimizin mekanı cennet olsun inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar