3 MAYIS’TA KIYAMET Mİ KOPACAK?

Kahramanmaraş İl Genel Meclisi Mayıs ayı toplantısı 3 Mayıs 2010 pazartesi günü başlayacak.

Hatırlanacağı üzere Nisan ayı toplantılarında Denetim Rapor’u okunmuş. Okunan bu rapor ile ilgili her kes bir şeyler konuşmuştu. Bende konuyu gündeme getirmiş, ne varsa açıklansın demiştim.

Hatta İGM Başkanı Sayın Ramazan Okumuş’tan raporu talep etmiştim ve vereceğini söylemişti. Ancak daha sonraki görüşmelerimde raporun Valilik makamına intikal ettirildiğini ve veremeyeceğini ifade etmişti.

Sayın Okumuş’un görüşlerine saygı gösteriyorum.

Ancak Nisan ayı son oturumunda, toplantıyı yarıda keserek yerini Başkan vekili Ahmet Göçer’e bırakmıştı.

Göçer’de söz konusu raporun 3 Mayıs 2010 toplantısında toplantı başlarken İGM üyelerine birer adet verilmesi ile ilgili de bir karar almıştı.

Tabii alınan bu karar doğrultusunda söz konusu 39 sayfa olduğu öne sürülen raporun 3 Mayıs 2010 günü İGM üyelerine dağıtılması gerekiyor.

Tabii olması gereken bu.

Ancak raporun dağıtılacağına olan inancımı yitirdim. Zira bizlere iletilen İGM üyeleri ile ilgili yolsuzluk iddiaları idi. O iddialara baktığımızda İGM üyeleri için sanki çok büyük yolsuzluklar yapılmış gibi bir izlenim doğmuştu.

Oysa İGM üyeleri ile ilgili iddialar oldukça gülünç kalırken, esasen raporda yazıldığı öne sürülen uygulamalara yoğunlaşmak gerektiğini düşünüyorum.

MUHALEFET AK PARTİ İÇİNDE YAPILIYOR

İlçe ve İl başkanlığı seçimleri yapılalı aylar oldu. Hala parti içinde gizliden gizliye bir rekabeti görüyorum.

Geçmişte şunun ya da bunun yanında olan insanlar parti yönetimi görevini bıraktıktan sonra adeta onlar için cadı avı başlatıldı.

Milletvekilleri kendi içinde rekabet halinde. Ve bu rekabet burada delegeye kadar inmiş durumda.

Bu sebepten dolayı İGM’de ciddi bir varlık gösterilemiyor.

Kahramanmaraş’ta İGM öncelikle kendi içinde var olan bu gizli rekabeti ve cadı avını bırakmalıdır.

Yan yana gelindiğinde birbirlerine gülücük atanların, ayrıldıktan sonra adeta bir birlerini eleştiri bombardımanına tuttuklarını yüzlerce defa yaşadım.

Herkes bir hesap içine girmiştir.

Ve 3 Mayıs 2010 günü başlayacak olan Mayıs ayı toplantılarında fırtına kopacak mı? Yoksa kavga dışarıya yansımadan parti içinde çözülecek mi? Bunu zaman gösterecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar