Abdulbaki GÜNIŞIĞI

Abdulbaki GÜNIŞIĞI

24  HAZİRAN  TURNUSOL’U

Bu seçimler ilk seçimlerden farklı olacak. Bu güne kadar akp iktidarını vurmak için pkk ile yaptığı görüşmeleri öne sürüp, akpkk diyerek ak partiyi pkk seviciliği ve taraftarlığı ile suçlayanların maskeleri tek tek düşmeye başladı.

Millet ittifakı diyerek üç benzemezlerin bir araya geldiğini zan eder iken, aslında üç benzerin bir araya geldiğini görmekteyiz. Bu ittifakı kuranlar bize, tarihi geçmişinde çok kötü izler bırakan ittihat ve terakki ile ismi dahi yabancı olan jön Türkleri hatırlatmaktadır.

 Bu ittihat ve terakki ile avrupanın beslemesi jön Türk denen densizlerin tek ortak noktası güya Abdulhamid Han düşmanlığı gibi görünür iken , aslında Aziz Türk milletinin bizzat kendisi ve uğruna her şeyi göze aldığı din-i mübin-i İslam idi.

 İttihat ve terakki o kadar gözünü karartmış ve Abdulhamid han’a düşmanlığını o kadar ilerletmiş idi ki, avrupanın kendi yanında fikir beyanını, bizzat kendisinin doğru yolda olduğunu zan ettirecek kadar yanılgı içinde idi. Türk milletinin ve islamın kadim düşmanlarının Abdulhamin han’a düşmanlığının perde arkasını göremeyecek kadar kin dolu bir siyaset ile Ermeniler başta olmak üzere bütün Türk ve İslam düşmanları ile işbirliği yapmışlar ve neticede Abdulhamid Han çok şerefsiz bir şekilde içinde bir tek Türkün olmadığı devşirmelerden meydana gelen bir heyet tarafından tahtından indirilip, üç beş yıl sonra bu ekibin tek kurşun sıkmadan teslim edeceği güzel selanik’e sürgüne gönderilmiş idi.

 Bu beyinsiz ittihat ve terakki mensuplarının ihaneti neticesinde koskoca Osmanlı devleti on yıl gibi kısa bir sürede topraklarının yüzde doksanını kaybetti. O ihanet yıllarında, Abdulhamid han’a suikast düzenleyen ermeni çetelerine, devrin şairlerinden Tevfik Fikret sahip çıkmış, bu hain suikast neticesinde 72 vatan evladı şehit olup, sultan kurtulunca, attın fakat vuramadın şanlı avcı diyerek ermeniye destek olmuş, onu şanlı avcı olarak telakki etmişti.

 Kendi devletlerine ve devlet başkanlarına karşı yapılan bütün saldırılardan memnun olan bu sapık zihniyet, vatanın düştüğü hali görünce içinde biraz insanlıktan nasip sahibi olanlar eyvah biz ne yaptık diyerek nedamet gözyaşları dökmüşler, fakat heyhat ki vatan elden gittikten sonra.

 Bu gün, millet ittifakı diyerek bir araya gelenlerin tamamının halet-i ruhiyesi tam da o eski meşum günlerin jön Türkleri, ittihat terakki perverlerinin düştüğü durum ile örtüşüyor. O günlerde ortak düşman abdulhamid han iken, bu gün Recep Tayyip Erdoğan hedefte görünmektedir. Gerçekte bütün Avrupa bu hain güruhuna destek olmak için devlet başkanımıza diktatör der iken, asrın gerçek diktatörlerinin karşısında olan bizi diktatörlük ile suçlar iken, içimizdeki bu millet ittifakı isimli, milletten ve milliyetten nasipsiz güruh neden sevinmekte ve tarihi düşmanlarımızın yaptığı bu düşmanlığı kendilerine destek olarak görebilmektedir. Bu hastalığın tıptaki adı, Abdulhamin han sendromudur.

Tarih aptal ve beyinsiz milletlerin üzerinde defalarca tekerrür eder. Biz bu beyinsiz ve düşmanının kendisine yardım edeceğini zan eden aptalların sayesinde aynı durumu ikinci defa yaşayacağız gibi görünmekte ve tek sığınağımız olan Cenab-ı zül celal’e sığınmaktayız.

Saadet partisi gibi güya İslami bir düstur üzerine bir hayat teşkili için kurulduğu zan edilen parti ise gözünü budaktan esirgemeden, Türk ve İslam düşmanları ile hedef birliği içinde olduğunu ve her konuşmasında biz diyerek nerede ise aynı insanlar olduklarını izhar etmektedir.Askerimizi ve polisimizi şehid edip,vatanı bölmek isteyenler ile bir araya gelip biz diyerek içten bir söylem kullanması, gözünü ne kadar kin ve nefretin bürüdüğünün bir göstergesidir. Allah bu körlerin gözlerini açarmı, yoksa bunları utanacakları imtihan gününde mi hesaba çeker orasını Rabbim bilir. Biz biliriz ki bu ihanet çetesinin hesabını inşallah bu dünyada bize nasip etsin.

 Nerede ise on beş yıldır akp yi pkk ile görüşen ve bir olmakla suçlayanlar, son yıllarda akp nin yaptığı bütün iyi niyetli çabaların neticesiz kalması üzerine, birde devlete başkaldırmaları eklenince, devleti ve millet bu beladan kurtarmak için can hıraş bir şekilde, bu alçakları gömmeye ve bütün destekçilerine karşı aynı şekilde mücadele etmesini bir türlü hazmedemediler.Onların gönlü sürekli suçlayacakları bir kozun ellerinden alınmasının acısı idi. Fakat biz zan ediyorduk ki bu adamlar pkk ya karşı ve hükümetin daha sert mücadele etmesini istiyorlar ve yapılan mücadeleyi beğenmiyorlar idi. Lakin pkk kazdığı hendeklere gömülmeye, Türk devletine ve milletine zarar veremez hale gelmeye, devlet otoritesinin ve halkın güvenliğinin sınır ötemizde dahi tesisine başlanınca, bu sahtekarlar gerçek yüzlerini tek tek ortaya koymaya başladılar.

Devlete diklenen ve arkasında bütün Türk düşmanı devletleri görüp yiğitlik taslayan hdp başkanı pkk uşağı Demirtaş denen uşak, içeri alınınca, siyasi bir oyunla onu cumhurbaşkanı adayı gösterip devletin elinden alabileceklerini zan ettiler. Fakat hükümetin sağlam duruşu ve tavizsiz hali bu güruhu o kadar rahatsız etti ki, milletin gözündeki yerlerini kaybetme bahasına, açıkca pkk ya desteklerini, kürt oyları diyerek pkk nın Kürtlerin tek temsilcisi olarak gördüklerini ve bu güne kadar hükümeti pkk ile mücadele edemiyor diye suçlayanların şimdi pkk elabaşının serbest bırakılması için her türlü yolu denediklerini görüyoruz. Meral Akşener denen niyeti gizli örgüt lideri artık kendini gizlemek ihtiyacı hissetmeden, hdp ile aynı siyasette ve aynı yolda yürüyebileceğini, Tayyip beyin kaybetmesi için yapamayacağı hiç bir görevi olmayacağını açıkca beyan etmektedir. Bu ekibin büyük ağabeyi chp ve bunların kuyruğu saadet partisi ve seçimin ikinci tura kalması halinde hdp ile yan yana aziz Türk devletini yıkacak her düşman ile bir araya geleceklerini görmekteyiz.

Bu ihanet şebekesinin yapacağı tek iş ise, bu güne kadar yapılan bütün eserleri yıkmaktan başka bir şey olmayacaktır. Yerli araba projesine kinini açıkça kusan bir muharrem ince, kendi taraftarını dahi yanından aşağı yuvarlayan kaba saba bu insan, yarın bir gün aziz Türk devletini elinde içki kadehi ile temsil etmeyi hayal etmektedir. Saadet partisi denen kirli fikirli parti ise hdp den ayrılan kişileri kendi partisinde ağırlayarak ileride neleri planladığını ortaya koymuştur. Amerikan destekli fetö ilişkili Meral Akşener ise kayı boyunun tamgasını suistimal ederek, bu günlerde hdp ye en çok destek veren parti durumundadır.

24 Haziran seçimleri bu niyetleri gizli parti ve kişilerin niyetlerin ortaya koyan turnusol kağıdı vazifesi görecektir. Rabbim aziz ve necip Türk milletine, onun uğruna feda-i can eylediği aziz dinimiz islama, düşmanlık edenlere fırsat vermesin. Her şey Rabbimin rızası içindir. Vesselam.

Önceki ve Sonraki Yazılar