2017’ye girerken

Acısıyla, tatlısıyla, hüzün ve mutluluğu ile 2016 yılını geride bırakıyoruz. 2017 yılı milletimiz için, ülkemiz için, insanlık için hayırlara vesile olur İnşallah.

2016 yılına genel itibariyle bakacak olursak şüphesiz en önemli olay olarak, din simsarlığı yaparak  ve sonrasında da ülkemize ve devletimize ihanet eden 15 Temmuz hain darbe girişimi ilk sırayı alacaktır.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yılı için Devlet ve Millet ortaya önemli hedefler koyup, bu hedefleri gerçekleştirmek için büyük çaba harcarken, hainler insanımızın en önemli duygusu olan din duygusunu yıllarca sömürmüşler ve ülkelerine düşman bir grubun oluşmasına sebep olmuşlardır. Bu hainleri ve hain darbe girişimini hiç unutmayacağız.

2011 yılında başlayan Suriye’deki iç savaşın ekonomik ve sosyal faturalarını ülke olarak ödüyoruz. Neredeyse 3.5 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapan güzel ülkemizde, büyük oranda bu insanlara vatandaşlarımız kucak açmışlardır. Münferit küçük olaylar dışında bir olay yaşanmamış, Suriyelilere ensar gözüyle bakılmıştır.

2016’nın son günlerinde Türkiye ve Rusya bir araya gelerek Suriye’deki iç savaşı sona erdirmek için bir çalışma yapmışlar. Sonuç olarak Silahlar susmuştur.

Bunun yanı sıra Aralık ayında Türkiye’de yönetim sisteminin değişmesi için Ak Parti ve MHP bir araya gelerek, koalisyonlara son verecek bir adımı atmışlardır.

Güçlendirilmiş Cumhurbaşkanlığı adını vereceğimiz bu yeni sistemde yönetim yetkileri tek elde toplanmıştır. Bu sorunların çözümünde hızlı adım atmak demektir. 2019 yılında yapılacak seçimler ile hayata geçecek bu yeni yönetim sisteminde Türkiye daha hızlı büyüyecektir.  İlk yıllarda belki küçük sorunlar çıksa bile 2024 yılında yapılacak olan seçimlerde millet bu sisteme iyice alışacaktır.

**

Kahramanmaraş’a gelince 2016 yılında en çok, havalimanı, Göksun yolu, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin hizmetleri, eksikleri konuşuldu.

Milletvekilimiz Mahir Ünal’ın Kültür ve Turizm Bakanı olması ve Başbakan değişimi sonrasında ise Milletvekilimiz Veysi Kaynak’ın Başbakan Yardımcılığına getirilmesi de 2016 yılına damga vuran gelişmelerdir.

**

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında millet tek vücut olmuştur. Bundan sonra tarihe not düşerken 15 Temmuz öncesi yada sonrası diye yazılıp çizilecektir.

Ben şahsen ülkemin 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında daha iyi olacağına inanıyorum. Yerli silah sanayi ve üretim noktasında millet can hıraç çalışmakta ve üretmeye odaklanmıştır.

2017 yılının 2016 yılından daha iyi olacağına inanıyorum. Türkiye’nin öne açıktır.

İnşallah Kahramanmaraş’ta da güzel hizmetleri görürüz. Bu duygular içinde yeni takvim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını YŞüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Her şey gönlünüzce olsun!...

  

 

Önceki ve Sonraki Yazılar