2011’den 2012’ye devreden gündemimiz

2011 yılında Genel Seçimler yapıldı. İktidar noktasında bir değişiklik olmadı. % 50 oy ile Ak Parti 3. Dönem iktidara geldi.

Kahramanmaraş seçimlerine baktığımızda ise oy sayıları değişse bile sonuç değişmedi. Ak Parti 6 vekil çıkartırken MHP ve CHP birer vekillikle yetinmek zorunda kaldı.

Yine bu yıl içinde Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olacağı ile ilgili açıklama İktidar tarafından yapıldı.

2014 yılı seçimlerine girerken BELDE Belediyeleri ile KÖY ifadesi tarih olacak.

İlçe Belediyeleri hizmet alanları genişleyecek, ekonomik geliri artacak.

Kahramanmaraş’ta ise ULAŞIM noktasında sorunların bittiği yıl olacak. Hemen hemen bütün yollarımız genişleyecek, belli bir standart ve kaliteye ulaşacak. (Göksun yolunun tünel bölümleri hariç. Orasının 2013 sonuna kadar bitirilmesi planlanmış)

Kahramanmaraş kent merkezi giriş ve çıkışları düzenleniyor. Standardı yüksek bir yol yapılıyor. Köprülü kavşaklarla bu daha da görsel hale gelecek.

400 yataklı yeni yapılan Hastanemiz ŞEHİR HASTANELERİ kapsamına alınmış. Ben pek anlamadım bu tanımı ama. 1200 yatak kapasiteye ulaşacağı ifade ediliyor. Kaldı ki İktidar Milletvekilleri söz konusu hastanemizin ARAŞTIRMA Hastanesi olması için çalışıyorlar.

Her ne kadar 2012 yılı ile ilgili dış kaynaklı kötümser haberler yazılıp çiziliyor olsa bile, KOÇ Holdingin bu güne kadar en yüksek yatırımı 2012 yılında (6.5 milyar) yapacak olması beni bu kötü senaryolardan ülkem adına korkmuyorum. Yine Türkiye kalkınma noktasında Çin ile birlikte birinciliği ve ikinciliği paylaşacağına inancım tamdır.

***********************              ***              ******************

SANAYİMİZ İYİ YOLDA

KMTSO’nun son Meclis toplantısında Başkan Kemal Karaküçük, 2011 yılının yatırım, üretim açısından dolu dolu bir yıl olduğunu ifade etti. Kahramanmaraş’ı 2023 vizyonuna hazır edebilmek için, çalıştaylarda önerdikleri konuları satır başları halende verirken, Tomsuklu OSB, Narlı bölgesine hava alanı gibi konulara da değindi.

Görüştüğümüz Sanayici ve İş adamları genel olarak 2011 yılından memnuniyetlerini dile getirirlerken 2012 yılı içinde hiç kötümser bir tablo ortaya koymadılar. Umutla bakıyorlar…

*************          ****                                      ******************

VEKİLLERİMİZİ DENLEDİK

2012 yılının ilk günü akşamı Ak Parti İl Teşkilatının düzenlediği Milletvekilleri ile gazetecilerin olduğu bir etkinliğe katılma fırsatım oldu.

TBMM Grup Başkanvekili Sayın Mahir Ünal, Sayın Nevzat Pakdil, Sayın Sıtkı Güvenç ve Sayın Yıldırım Ramazanoğlu, Belediye Başkanı Sayın Mustafa Poyraz, İl Başkanı Sayın Fatih Erkoç, Merkez İlçe Başkanı Sayın Necati Okay, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Milletvekili adayı İnş. Müh. İdris Tezcan’ın katıldığı bu basın sohbet toplantısında arkadaşlarımız, kent ile ilgili çeşitli sorular sordular.

Bütün katılımcıların sorulan sorulara içtenlikle cevap vermesi sanırım toplantıya katılan herkesi memnun etmiştir, mutlu etmiştir.

İl Başkanı Erkoç, bu toplantıların fırsat bulundukça yapılacağını, kentin sorunlarının kamuoyunda nasıl bir yaklaşım bulduğunu tespit etmede basın mensuplarının fikirlerinin kendileri için önemli olduğunu dile getirdi.

Yarın 04.Ocak 2012’de yeni yılın ilk Belediye Meclis toplantısı yapılacak.

7 Ocak 2012 günü Ak Parti Merkez İlçe seçimi var.

8 Ocak 2012 günü ise MHP Merkez ilçe seçimi var. Her iki partinin ilçe başkanlarının karşılarına şu ana kadar bir aday çıkmadı.

Ocak ayı ve genelde ise 2012 yılının ekonomik, siyasi açıdan gündemin dolu olacağı bir yıl şeklinde değerlendiriliyor.

2012 yılının ülkemize, milletimize ve bütün insanlık alemine sevgi ve barış getirmesini dilerim….

Önceki ve Sonraki Yazılar