15 Temmuz 2016’da neler yaşadık?

O gece Türk Silahlı Kuvvetlerimize sızan alçakların milletin evlatlarına millete ait tank, top ve uçaklarla saldırışına şahit olduk.

O gece bu şerefli milletin oluşturduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak isteyen hainlerin ihanetlerini gördük ve şahit olduk.

O gece bu şerefli milletin tanklara, toplara bedenlerini siper ederek vatanı için şehit oldukları yiğitliklere tanık olduk.

O gece şerefli üniformasının hakkını teslim eden Ömer Halisdemir gibi ülkesi için canını feda ederek darbenin seyrini değiştiren kahramanlıklara şahit olduk.

O gece Türkiye’nin dört bir yanında vatanı için, ülkesi için günü daldan bucaktan esirgemeyen yiğitlerin yaptıkları yiğitliklere şahit olduk.

O gece Yüce Türk Milletinin yeniden dirilişine şahit olduk.

O gece yaşanılanları tarif etmek mümkün değildi. O gece yeniden bir Kurtuluş ruhunun ve bu ruhun kazandırdığı başarı hikâyesine tanıklık ettik.

O gece millet kendi vatanı ve devleti için sokağa çıkarken sadece şehit olmak için sokakları doldurduklarına şahit olduk.

**

Bu gün 15 Temmuz 2019

Bu hain darbe kalkışmasının üzerinden tam üç yıl geçti. Türkiye’nin dört bir yanında anma programları yapılıyor.

15 Temmuz’u unutmamız mümkün değildir.

15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız.

Bu güzel ülkemizin geleceği için kurşun atan, kurşun yiyen, toprağa düşen, gazi olan her bir ferdimiz için dua edelim lütfen.

Şehitler ölmez, vatan bölünmez.

Önceki ve Sonraki Yazılar