12 Şubat etkinliklerinin ardından

Bu güzel kentin, düşman işgalinden kurtuluşunun 92. Yıl dönümü onlarca etkinliklerle kutlandı.

Hatası ve sevabıyla, eksiği ve fazlasıyla emeği geçenleri yürekten kutluyorum.

& / &

7-12 Şubat tarihleri arasında yapılan etkinlikleri hatırlamaya çalıştığımda ve geçen yıllar ile mukayese ettiğimde, 9 Şubat’ta yapılan MP çekilişi ve bu çekilişte yaşananlar ve Demokrasi paneli dışında kalanları takdir ediyorum.

Bu iki etkinlik kentin tanıtımı için iyi olmuşsa bile, 12 Şubat ruhuna uygun olmadığı, yakışmadığı için itirazımız oldu.

Ayrıca bizlerin bu düşüncesine de katılmayacak olan binlerce insan vardır. Yani bizim dediğimiz doğru noktasında bir ahkam kesmiyoruz.

Nede olsa çağ atlıyoruz, değişiyoruz, evrimleşiyoruz ya(!)

Bizler çağ dışı kalmış statükoculardan olabiliriz!....

& / &

Trabzon caddesinde yapılan Ayna Konseri, 12 Şubat günü yapılan törenler, törenlerde temsili gösteriler, sunumlar ve bu etkinlikleri Aksu TV ekranıyla bütün dünyaya gösterilmesi çok şık ve güzel hareketlerdi.

Bunlar da en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz.

Ve daha önceki bu konu ile ilgili köşe yazılarımda vurgulamaya çalıştığım,  eskide kalan güzel ve görsel konularda ki özlemimiz dünkü etkinliklerle biraz olsun giderildi.

Tertip komitesine önerim ise; gelecek yıllarda kurtuluş etkinlikleri haftasında yapılacak olan bütün faaliyetlerin iletişim araçlarıyla günler öncesinde duyurulmasıdır. Ama bütün olarak bu yapılmalıdır.

&…/…&

Ekinliklerin bütün olumlu yanları, olumsuz yanlarından çok daha fazladır. Gelecek yıl, 32 gün, Siyaset meydanı gibi toplumun büyük çoğunluğunun zevkle takip ettiği proğramlarda hafta içinde Kahramanmaraş’ta yapılması sağlanmalı ve kurtuluş ruhu, 12 şubat v.s. ulusal anlamda tanıtılması da yapılabilmelidir.

Bunun da çok zor olmadığını düşünüyorum.

Ve bu duygu içinde bu güzel şehrimizde, bu şehrin yiğit insanlarının 92 yıl önce yazdığı kurtuluş destanında, canını veren şehitlerimize, ebediyete daha sonra intikal eden gazilerimize, ismini daha bilmediğimiz isimsiz kahramanlara Allah’tan rahmet diliyor, etkinliklerde emeği geçenleri Belediye Başkanı Sayın Mustafa Poyraz şahsında kutluyorum…

**********           ********                              ***********

VE MHP’DE İL BAŞMANLIĞI YARIŞI

Malum TBMM’de grubu bulunan Ak Parti, CHP ve MHP’de teşkilat seçimleri yapılıyor.

Ak Parti ve MHP’de ilçe, Gençlik ve Kadın Kolları başkanlıkları seçimleri bitti. Şimdi İl Başkanlıkları seçimleri var.

CHP’de ise 26 Şubat’ta yapılacak olan Olağanüstü tüzük kurultayı sonrasında teşkilat seçimleri daha hızlı bir şekilde devam edecek.

MHP’ye gelince; bu partimizde birkaç aydır İl Başkanlığı seçimi için, ince ince hesapların yapıldığını biliyoruz.

Bir arkadaşımın bana söylediğine göre en az 12 tane İl Başkanı olmak isteyen ismin var olduğunu söyledi.

Buradan şu ortaya çıkıyor, geçen seçimlerde eski vekil Akif Paksoy’un karşısına birlik olarak çıkartılan şimdiki İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, birlikte hareket ettiği arkadaşlarını memnun edememiş ki bu kadar aday bolluğu yaşanıyor.

Önümüzdeki günlerde MHP’deki bu aday bolluğunu ve kulislerde konuşulanları yavaş yavaş yazmaya başlayacağız.

Yapılan bütün seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum….

 

Önceki ve Sonraki Yazılar