11 Ayın Sultanını Uğurlarken

11 ayın sultanı dediğimiz mübarek Ramazan ayının şu son günlerini İslam coğrafyası kan denizi içinde yüzerken ülkemizde bizler huzur, güven içinde idrak ettik.

Bizleri bu güzel aylara ulaştıran Yüce Rabbimize ne kadar şükür etsek azdır.

Kahramanmaraş’ımız da bu yıl istenmeyen, Suriyeli protestosu dışında çok heyecanlı bir Ramazanı geride bıraktık.

Büyük şehir olmamızla birlikte üç belediyemizde sahadaydı. Büyükşehir belediyesi çadır kentte iftar verirken ilçelerde ihmal edilmedi.

Dülkadiroğlu belediyesi merkezde ve köylerde iftar proğramları hazırladı.

Onikişubat Belediyesi ise bu konuda rekor kırdı. Mahallelerde verdiği iftar proğramlarını kentin önde gelen işadamları ile birlikte organize etti.

Hayırsever işadamlarımız mahallelerde iftar yerlerinde vatandaşlarla bir araya geldiler. Bu tip sosyal organizasyonlar kentlerdeki zengin düşmanlığını da törpüler. Sermaye düşmanlığının da önüne geçer. Şehrimizde fakir fukaranın gözetildiği, yetimlerin giyindirilip sevindirildiği dolu dolu bir ay geçirdik.

Hayır ve hasanat yapan bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul eylesin.

**

Bayramın bitiminde 1 Ağustos 2014 tarihinde Başbakan ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş’ta açık hava mitingi yapacak. Kahramanmaraşlılara hitap edecek.

Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılan anketlere göre ilk turda tamamlanacak gibi gözüküyor.

Halkın seçtiği yeni Cumhurbaşkanı’nın koltuğa oturması Ağustos ayı sonunu bulur.

Kimi senaryolara göre Kasım ayı içinde erken genel seçim olabilir. Ak Parti kurmaylarının açıklamalarına göre de, seçim vaktinde olacak. Yani 1015 yılı Temmuz ayında.

Eylül ayında gönlünde milletvekilliği kopan isimler aday olacağı siyasi partisine göre sahalara yavaş yavaş inmeye başlayacaklardır.

En çok aday bolluğu Ak Parti de geçeceğe benzerken, MHP’nin 30 Mart seçimlerinde aldığı oy oranına baktığımızda da MHP’de de yarışın kıran kırana geçeceğini düşünüyorum.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın olmadığı Ak Parti seçimlerde aynı başarıyı gösterecek mi? Bu soruya şimdiden cevap vermek zor gibi. Kısacası siyasi olarak bu gidişle bir yıl daha seçimi ve seçim ortamlarını konuşup yazacağız.

Sonra ise 2019 yılına kadar seçim yok. Önümüzdeki o dört yılı üretim ve kalkınma adına çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Keşke milletvekilliği seçimi de tekrardan 5 yıla çıkartılsa, ülkenin kalkınması için daha iyi olur.

**

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde hala atama kararları ve kadrolaşma konuşuluyor.

Aradan dört ay geçti. Ağustos ayı sonuna kadar kadrolaşmanın biterek hizmet üretmeye başlamasını ümit ediyoruz.

Öyle laf etmekle hizmet üretilmiyor.

Göksun’un beldelerinde, Afşin, Türkoğlu, Pazarcık gibi ilçelerimizde su sorunu var.

Bütün ilçe Belediye Başkanları endişeli vaziyetteler. Büyükşehir’e para kesildiğini ancak yeterli hizmeti alamadıklarını dost sohbetlerinde ifade etmektedirler.

Eylül ayına kadar çalışmalar belli aşamalara gelmez ise Büyükşehir ile ilçe belediyeleri arasında ki kavga Ekim ayında kendini iyice belli etmeye başlar.

Büyükşehir merkezde ise seçimlerde çıta çok yükseğe taşındı. Millet 10 günde bir hayata geçecek olan 196 projeyi sabırsızlıkla bekliyor. Ulaşım noktasında küçük çaplı makyajlar ile bu işlerin üstü örtülemez. Şehirde ulaşım adına en az üç köprülü kavşak temeli atılırsa milletin Büyükşehir Belediyesine olan umudu devam eder.

Yoksa millet başkandan ümidini keser, kalan yıllarda ne yaparsa yapsın sonu diğer belediye başkanlarına döner.

Vakıa yazdıklarımızı dikkate alan kimse yok amma biz yine de doğru bildiğimizi yazmaya devam edeceğiz..

**

Bu gece Kadir gecesidir. Bu gecenin faziletlerini anlatacak değilim. Ancak bu gece Allah’a kalkan ellerin karşılık bulacağına inanıyor ve iman ediyorum.

Samimi bir şekilde yapacağımız dualarımızın karşılık bulması ümidiyle bütün Türk İslam Dünyasının Kadir gecesini tebrik ediyor, bu coğrafyada akan kan ve göz yaşının sona ermesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Şimdiden Mutlu Bayramlar dostlar!...

Önceki ve Sonraki Yazılar