1. YAZARLAR

  2. Mehmet TAŞ

  3. MAHİR ÜNAL VE KAHRAMANMARAŞ SİYASETİ
Mehmet TAŞ

Mehmet TAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

MAHİR ÜNAL VE KAHRAMANMARAŞ SİYASETİ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal 2011 yılından bu yana Kahramanmaraş Milletvekili olarak Türkiye siyasetine girdi.

Başarılı bir grup başkanvekilliğinden sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı. Şimdi ise Türkiye’nin siyaseten şekillenmesinde partinin üst düzey yönetici olarak ter akıtıyor.

Kahramanmaraşlı olarak Sayın Mahir Ünal ile gurur duyuyorum. Geçmişte aynı ifadeyi Ali Doğan, Mehmet Sağlam içinde söylediğimi hatırlıyorum. Bu üç isim 12 Eylül sonrasında Kahramanmaraş’a önemli katkıları olanlar olarak hafızamda güzel anılarla yer ediyor.

24 Haziran’da ülkemizde Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri yapılacaktır. Bir hafta sonra ise bu gün siyasi partilerin milletvekili adayları belirlenmiş olacaktır.

Temennim siyasi partilerin Kahramanmaraş listesine koyacağı isimler bu şehir için ter akıtacak, vatandaşı kucaklayacak, millete hizmet edecek çap ve kapasitede olmasıdır.

İsimler yazarak manipülasyon yapmasını sevmem. Çünkü siyasi partilerden aday adayı olarak sahneye çıkan insanların büyük çoğunluğunu tanıyorum. Çarşıda pazarda karşılaştığımızda bize gönül koymalarını istemem. Genel Başkanlar kimi aday gösterirse adaylara ve partilere başarılar dilemektir bize yakışan.

Ancak Sayın Ünal’ı bu istisnaların dışında tutmak istiyorum. O yerel ölçekli bir siyasetçi değildir. O sadece Kahramanmaraş’ı değil bütün ülkeye mal olmuş, Ak Parti’nin kuruluş felsefesi, misyonu ve geleceği noktasında fikir üreten aksiyon adamıdır.

Meseleye bu açıdan baktığımda ileride bir karşılaştırma yazısı yazacak olursam yerel ölçeklere boğmak istemem. Hani bir söz var ya; Davul dengi dengine diye. Buna sadık kalır öyle bir karşılaştırma yazısı yazarım.

Bu aralar Sayın Ünal’ın İzmir veya İstanbul’dan aday gösterileceği yönünde yapılan yorumlar beni ziyadesiyle üzmektedir.

Benim tanıdığım Mahir Ünal milletvekili olacak ise Kahramanmaraş’tan olmak ister. Çünkü o denli vefalı ve milliyetçidir. Naçizane öngörüm; milletvekili olacak ise Kahramanmaraş’tan olacağıdır.

Bakarsınız yeni hükümet sisteminde Kabine tercihi de olabilir. Ancak Partiyi de güçlü ve dinamik tutmak isteyen Sayın Erdoğan Sayın Ünal’ı Genel Merkezde aynı görevi devam ettirmesi için Kahramanmaraş listesinden liste başında aday gösterileceğidir.

Şurada 1 hafta gibi bir zaman kaldı. Bekleyip göreceğiz…

Önceki ve Sonraki Yazılar