1. YAZARLAR

  2. REŞİT GÜRBÜZ

  3. KALEMİNİZ KURUSUN
REŞİT GÜRBÜZ

REŞİT GÜRBÜZ

Yazarın Tüm Yazıları >

KALEMİNİZ KURUSUN

ABD’nin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından dün de Başkent Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıdı. Bunu protesto eden Filistinli mazlumlar, İsrail canileri tarafından kurşun yağmuruna tutuldu.  Ve maalesef, saatler içinde onlarca kişi hayatını kaybetti; binlercesi de yaralandı. Dökülen kanın ve akan gözyaşının baş sorumluları olan eli kanlı katiller ABD ve İsrail’i Allah’ın “Kahhar” sıfatına havale etmekten başka elimden bir şey gelmiyor maalesef.

 Benim asıl üzerinde durmak istediğim husus, ülkemizdeki sözde demokrat aydın kılıklı köşe yazarları. Dünden beri takip ediyorum, bu katliama ilişkin bir tek kelime yazmadılar arkadaş ya!

 Laikliğin yılmaz savunucusu olduğunu her fırsatta dile getirenler;  Filistin’de silahsız masumların inançlarının hunharca ayaklar altına alınmasına gıkını çıkarmazlar. Görüşüne ve çıkarına ters düşen hususlarda efelenenler, bu konuda yazın da görelim adamlığınızı.

İnsan hakları havarisi kesilenler, Filistin’de insanları ve insanlığı katleden canilere bir tek kelime etmezler. Bu zevatlar geçmişte de, yaptıkları televizyon programlarıyla ve söyleşileriyle hak ve özgürlüklerle dalga geçerek, insanların dününü dar ettiler. Yarınları dar etmek için de ellerini ovuşturup beklemektedirler.

Demokrasi türküsüyle kendinden geçen coşkunlar, Filistin’deki demokrasi ayıbıyla ilgili kalem oynatmazlar. Devletine taş atan çocukları kahraman ilan ederken, Devleti için taş atan çocuklarla ilgili ağızlarını açmazlar.

 Okyanusu aşan meselelerle dertlenip yasa bürünenler, çölü aşan bu hususlarla ilgili kılını kıpırdatmazlar. Ermeni tehcirine “soykırım” diyen zevatlar, Türk-İslâm dünyasındaki bu katliama neden ses çıkaramıyorsunuz.

 Ve daha niceleri…

Bazı yazılı ve görsel basına bakıyorum; manzara yine aynı. Üç-beş sıradan haber “Ortadoğu’da şöyle olmuşmuş, Ortadoğu’da böyle olacak mışmış…” Kardeşim Ortadoğu’da sizin söylediğiniz gibi şeyler olmuyor. Ortadoğu’da demokrasi ölüyor, insanlık ölüyor, hukuk ölüyor… ölüyor… ölüyor.

Siyah havyarla donatılmış masalarda demokrasi ve insan hakları nutukları atan ve bu kavramların sözcülüğünü üstlenen efendiler, Türk-İslam dünyasına yönelik katliamlara mürekkep akıtmayan kaleminiz kurusun.

Başka bir şey demiyorum…

           

Önceki ve Sonraki Yazılar