1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KAHRAMANMARAŞ VALİSİ VAHDETTİN ÖZKAN MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

KAHRAMANMARAŞ VALİSİ VAHDETTİN ÖZKAN MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Milletleri bir arada tutan milli, dini ve kültürel değerleridir. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’mızda yüce milletimizin Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği azmi, bağımsızlık aşkını...

KAHRAMANMARAŞ VALİSİ VAHDETTİN ÖZKAN MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Milletleri bir arada tutan milli, dini ve kültürel değerleridir. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’mızda yüce milletimizin Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği azmi, bağımsızlık aşkını, cesaret ve kahramanlık mücadelesini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiştir.

Sevgili Gençler;

Türk milletinin bağımsızlık tutkusu, verdiğimiz milli mücadelede saklıdır. Milletimizin duygularına tercüman olan İstiklal Marşımız; birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzda başaramayacağımız hiçbir şeyin olmadığının da ifadesidir.

Bu kıymetli eserin her satırını dikkatle okumalı ve ders çıkarmalıyız. Milli Şair'imizin hayalini kurduğu ahlaklı, erdemli, idealist ve örnek gençlik “Asım'ın Nesli” için çalışmalıyız.

Bu duygularla, İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümü vesilesiyle milli mücadelelerimizin başkahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümsüz şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Vahdettin ÖZKAN

Kahramanmaraş Valisi