1. HABERLER

  2. SPOR

  3. KAHRAMANMARAŞ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALİ NURİ ÖKSÜZ

KAHRAMANMARAŞ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALİ NURİ ÖKSÜZ

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü için ortak kanaat oluşturuldu. Necip Fazıl Hastane Yöneticisi Dr. Ali Nuri Öksüz isminde karar alındı. Ataması bekleniyor

KAHRAMANMARAŞ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALİ NURİ ÖKSÜZ

Sağlık Kurumlarının birleştirilmesi süreci sonrasında Sağlık kurumları Sağlık Müdürlüğü çatısı altında birleştirilirken Kahramanmaraş Sağlık Müdürlüğüne ise Dr. Ali Nuri Öksüz isminde karar alındı

Kurban Bayramı öncesinde KHK ile bütün sağlık kurumları Sağlık İl Müdürlüğü altında birleşmesi karara bağlanmıştı.

Kamu Hastaneler Birliği ve Halk Sağlığı Müdürlükleri kaldırılmış Sağlık Müdürlüğü çatısı altına alınmıştı.

Kahramanmaraş’ta mevcut Sağlık Müdürü Dr. Murat Çoşkun, Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreteri Dr. Semih Yancar, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener ve Necip Fazıl Hastanesi Hastane yönetici Dr. Ali Nuri Öksüz isimleri öne çıkmış, bu dört isimden birinin Kahramanmaraş Sağlık İl Müdürü olması anlayışı hâkim olmuştu.

DR. ALİ NURİ ÖKSÜZ İSMİ İSTİŞARE İLE ALINDI

Kahramanmaraş Milletvekilleri ve Ak Parti Teşkilatı dört ismi masaya yatırmışlardı.

Her milletvekili isim yazmış ve Teşkilat fikri de alınmıştı. Son defa bir araya gelen Milletvekilleri ve Teşkilat Dr. Ali Nuri Öksüz isminde karar kılmış, alınan karar ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Mahir Ünal tarafından Sağlık Bakanına verilmesi günde gelmişti.

Edinilen bilgiler göre Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünal Sağlık bakanı ile görüşerek ismi verdiği ve bir sorun bulunmadığı yönündedir.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın bu hafta içinde atama yapması bekleniyor.