Türkler Geliyor filminin ekibi Kahramanmaraş’a geliyor

Türkler Geliyor filminin ekibi Kahramanmaraş’a geliyor

Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman dizi filmleriyle üne kavuşan ve Türkler Geliyor filminin Senaryosunu ve yönetmenliğini üstlenen Mehmet Bozdağ ve film ekibi Kahramanmaraş’a geliyor.

Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman dizi filmleriyle üne kavuşan ve Türkler Geliyor filminin Senaryosunu ve yönetmenliğini üstlenen Mehmet Bozdağ ve film ekibi Kahramanmaraş’a geliyor.

Kahramanmaraş’ın tanıtımı noktasında televizyonlarda yayımlanan dizilerin büyük önemi var.

Bir süre önce Kurul Osman setini ziyaret eden Başkonuş Yaylasını ve kenti tanıtmak için büyük çaba harcayan Serhan Erdoğanyılmaz, Film yönetmeni Mehmet Bozdağ ve ekibi Kahramanmaraş’a davet etmişti.

Geçen hafta oynanan Kurul Osman’ın 12. Bölümünde iki molla arasında geçen diyalogda Başkonuş Yaylası adının zikredilmesi kentte büyük heyecan uyandırmış acaba Başkonuş Yaylasında bir bölüm mü çekilecek beklentileri oluşmuştu.

Şu anda sinemalarda gösterimde bulunan Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı isimli filmin Kahramanmaraş Galası için Mehmet Bozdağ ve sanatçılar Yarın (27 Şubat 2020) Kahramanmaraş’a geliyorlar.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Müsiad Başkanı Sami Kervancıoğlu ve Serhan Erdoğanyılmaz’ın çabaları sonucu kente gelecek olan sanatçılar şehri gezme fırsatı da bulacaklar.

İstanbul’dan uçakla gelecek olan sanatçıların proğramı şu şekilde olacaktır.

87454856_1342911872578293_6469555636496498688_o.jpg

27 Şubat Perşembe İstanbul Yeni Havalimanından sabah 10:10 uçağı ile Kahramanmaraş’a gidiş.

Kervanhan yöresel maraş mutfağının tadılacağı öğle yemeği ve Maraş Dondurması şovu yapılacaktır.       

Arsan Sinemalarında 15:00 da Gala yapılarak, protokol ile film izlenecek, sanatçıların film severlerle buluşması sağlanacak.

Tarihi Kocabaş Konağında Akşam yemeği yenilecektir.

Akşam yemeği sonrası Başkonuş Yaylasına hareket. Akşam Başkonuş Yaylasında sanatçılar konaklayacaklardır.

28     Şubat Cuma günü ise;

28 Şubat Cuma sabah Başkonuş Yaylasında kahvaltı

Başkonuş Yaylasında atlı cirit, gök börü ve atlı güreş şovu

Yayla gezintisi sonrasında sizlere özel Maraş yemekleri eşliğinde öğle yemeği

17:20 İstanbul uçağı için Başkonuş yaylasından Kahramanmaraş havalimanına gelecek olan sanatçılar İstanbul’a uğurlanacaktır.

TÜRKLER GELİYOR FİLMİNİN KONUSU

Mehmet Bozdağ'ın senaryosunu kaleme alıp yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda Kamil Aydın'ın oturduğu Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, Fatih Sultan Mehmet'in Avrupa seferlerini, öncü askerler konumundaki Akıncılar birliği üzerinden anlatıyor.

'Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı', İstanbul'un fethinin ardından hedefini Roma olarak belirleyen Fatih Sultan Mehmet'in Avrupa'daki kararlı ilerleyişini, Sultan'a ölümüne bağlı en seçkin savaşçı birlikleri olan Akıncılar'ın hikâyeleri üzerinden ele alıyor. Dünyanın gördüğü en barbar krallardan biri olan ve tarihte Bogomil (Boşnak) katliamını başlatan Sırp Kralı olarak geçen Lazar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa'yla ittifaka girince Fatih'in Akıncıları Lazar'ın planlarını bozmak için harekete geçerler.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.