1. HABERLER

  2. KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

  3. TÜRKOĞLU HABERLERİ

  4. Kardeş Okullar Nevruzu Türkoğlu'nda Birlikte Kutladı

Kardeş Okullar Nevruzu Türkoğlu'nda Birlikte Kutladı

Kardeş olan iki okul Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde Nevruz Bayramını birlikte kutladı.

Kardeş Okullar Nevruzu Türkoğlu'nda Birlikte Kutladı

Kardeş olan iki okul Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde Nevruz Bayramını birlikte kutladı.

Kahramanmaraş Onikişubat Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Türklerin Ergenekon'dan çıkışını ve baharın gelişini simgeleyen 21 Mart Nevruz Bayramını kardeş okulları olan Türkoğlu ilçesi Çakıroğlu ilk ve orta okulu öğrencileri ile birlikte kutladılar. Öğrenciler öğretmenleri eşliğinde Türkoğlu ilçesine bağlı Çakıroğlu Mahallesinde bulunan ilk ve orta okulu ziyaret ederek hem Nevruz Bayramını kutladılar hem de kardeş okullarının öğrencilerine hediyeler getirdiler.

cakiroglu-nevruz-3.jpg

İki okulun öğrencileri okul bahçesinde nevruz bayramının vazgeçilmez etkinliği olan ateş üzerinden atlama etkinliği düzenlediler. Yakılan ateş üzerinden her iki okulun öğretmen ve öğrencileri birlikte atladılar. Daha sonra Nevruz Bayramı hatırasına okul bahçesine hep birlikte ağaç diktiler.

cakiroglu-nevruz-agac-dikme-01.jpg

ÖĞRENCİLER NEVRUZ KUTLAMASINDAN MEMNUN OLDULAR

Çakıroğlu İlk ve Orta Okulunda öğrenim gören öğrenciler yapılan etkinliklerden çok memnun olurken. Öğrencilerden 6-A Sınıfında öğrenim gören Yağmur Sena Kamalak "Kahramanmaraş'tan kardeş okulumuz geldi, bizlere hediyeler getirdiler, birlikte ilk defa Nevruz'u kutladık. Kardeş okulumuza çok teşekkür ederim." dedi.

cakiroglu-nevruz-agac-dikme.jpg