1. HABERLER

  2. KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

  3. GÜNDEM

  4. Kahramanmaraş Türk Ocağı Gençlik Kollarından Suriye Türkmeneline Ziyaret

Kahramanmaraş Türk Ocağı Gençlik Kollarından Suriye Türkmeneline Ziyaret

Geçtiğimiz 21 Nisan Pazar günü Kahramanmaraş Türk Ocağı Gençlik kollarından bir heyet Suriye Afrin ve El-Babda Anda Kardeşe Vefa Derneğinin kurduğu okullarda Türkçe Eğitim gören Türkmen Balaları ziyaret ederek hediyeleri ve ilgileriyle onları neşelendirdi

Kahramanmaraş Türk Ocağı Gençlik Kollarından Suriye Türkmeneline Ziyaret

Geçtiğimiz 21 Nisan Pazar günü Kahramanmaraş Türk Ocağı Gençlik kollarından bir heyet Suriye Afrin ve El-Babda Anda Kardeşe Vefa Derneğinin kurduğu okullarda Türkçe Eğitim gören Türkmen Balaları ziyaret ederek hediyeleri ve ilgileriyle onları neşelendirdi.

Duygu dolu anların yaşandığı ziyaret esnasında çocuklar Çırpınırdı Karadeniz, Özbek, Kırgız, Türkmen Bir boydur gibi şarkılar ve ilahiler söyledi.

Ziyaretlerden sonra şehrimize geri dönen Türk Ocağı Gençlik Kolları Başkanı Kadir Can Şentürk yaşadıkları duygu şöyle paylaştı: “ Suriye Türkmeneli’nde devletsizliğin ne kadar zor bir şey olduğunu gördük. Cenab-ı hak devletimizi ve milletimizi daim eylesin. Orada yaşayan çocuklarımızın tek suçu (şayet suç sayılır ise) savaşın içinde doğmalarıdır. O Türkmen Balaların gülümsemesini görmek dünyaya bedel. Oralara daha fazla uzanmalı ve onların daha çok yanlarında olmalıyız. Türkmen kardeşlerimizin bağımsızlığı ve hürriyeti oradaki gerçekleştireceğimiz emeklerle doğru orantılıdır.” dedi.

whatsapp-image-2019-04-23-at-14.34.37.jpegwhatsapp-image-2019-04-23-at-14.34.58.jpegwhatsapp-image-2019-04-23-at-14.35.27.jpeg