1. HABERLER

  2. KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

  3. GÜNDEM

  4. Kahramanmaraş NFK Şehir hastanesi göz dolduruyor

Kahramanmaraş NFK Şehir hastanesi göz dolduruyor

Kahramanmaraş’ta sağlık alanında özellikli branşlar dahil toplamda 23 yan dalda uzman hekimlerle hizmet vererek bölgenin önemli bir hastanesi haline geldi.

Kahramanmaraş NFK Şehir hastanesi göz dolduruyor

Kahramanmaraş’ta sağlık alanında özellikli branşlar dahil toplamda 23 yan dalda uzman hekimlerle hizmet vererek bölgenin önemli bir hastanesi haline geldi.

Kahramanmaraş’ta sağlık alanında yapılan yatırımlar hız kesmeden devam ederken kanser hastalığının teşhisinde kullanılan PED cihazının bir süre önce ihale edilmesi, kanser hastalarını komşu şehirlere gitmekten yakın zamanda kurtarıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Nuri Öksüz, Necip Fazıl hastanesinde ki gelişmeleri şu şekilde sıraladı.

“Necip Fazıl Şehir Hastanesi ana ve ek hizmet binaları bünyesinde özellikli branşlarda (yan dal) toplam 23 Yan dal Uzman Hekimimiz görev yapmakta olup Kahramanmaraş ve bölge halkına sağlık hizmeti sunmaktadır.

Bilindiği üzere uzman hekimlerimiz mevcut uzmanlık alanları üzerine belirli bir süre daha eğitim gördükten sonra özellikli branş uzmanı olarak atanmakta ve hastalarımızın tedavilerine yardımcı olmaktadırlar. Bu kapsamda Uzman Hekimler tarafından sunulan yan dal poliklinik hizmetleri kapsamında Necip Fazıl Şehir Hastanesi Ana Hizmet Binasında Algoloji, Cerrahi Onkoloji, Gastronenteroloji, Gastroenterolojik Cerrahi, Hematoloji, Nefroloji, Romatoloji ,Tıbbi Onkoloji ve Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanlıkları; Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binasında Çocuk Endokronolojisi ve Metabolizma, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Yoğun Bakım, Neonatoloji ve Perinatoloji Yan Dal Uzmanlıkları ve Yörükselim Ek Hizmet Binasında ise İmmünoloji ve Allerji Hastalıkları yan dal uzmanlığı alanında poliklinik, yatış ve ameliyat hizmetleri kesintisiz olarak verilmektedir.

Necip Fazıl Şehir Hastanemiz bünyesinde Sağlık Bakanlığımızca ülke genelinde yapılan hekim planlaması doğrultusunda birçok yan dal uzmanlık alanları mevcut olup imkanlar ölçüsünde olabildiğince başvuran tüm hastalara ilimizdeki hastanelerimizde hizmet verilmekte, il dışına sevk ise zorunlu haller dışında yapılmamaktadır.

Yandal Uzmanı Hekimlerimize muayene olabilmek için öncelikle ilgili branşın anadal polikliniğinde (örneğin İç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Çocuk Hastalıkları vd.) muayene olunması gerekmekte olup MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden Yeşil Listeye eklendikten sonra MHRS Alo 182 veya mhrs.gov.tr web sitesi / mobil uygulaması üzerinden randevu alınarak muayene olunabilmektedir. Ayrıca hastanelerimiz bünyesinde yer alan Yandal Hasta Kayıt ve Randevu Birimlerimiz aracılılığıyla da muayene randevuları oluşturulabilmektedir” dedi.