1. HABERLER

  2. KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

  3. GÜNDEM

  4. 23 Nisan önemli dönüm noktalarından birisidir

23 Nisan önemli dönüm noktalarından birisidir

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

23 Nisan önemli dönüm noktalarından birisidir

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kayış mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan 1920 tarihi; büyük Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı önemli dönüm noktalarından birisidir.

Türk Milleti’nin tüm imkânlarını seferber ederek işgallere karşı dünyaya varlığını kanıtladığı, Devletimizin ve cumhuriyetimizin teminatı olan TBMM’nin açıldığı 23 Nisan günü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına ‘Çocuk Bayramı’ olarak armağan edilmiştir.

Asil Türk Bala’larının damarlarındaki asil kandan alacağı kudretle; Türkiye’yi bugünlere getiren kahraman ecdatlarının izinden gideceğine, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında azimle mücadele vereceğine inancımız tamdır.

Çocuklarımızın önündeki en büyük tehlikenin milli kimlik ve manevi değerlere yönelik olduğunu unutmamalıyız. Türk çocuğu, maneviyatını ve milli ruhunu asla kaybetmemelidir. Çocuklarımız, tarihinden ve kültürel bağlarından asla kopmamalıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendisinde kuvvet bulacaktır. Türk çocuğu; Oğuz Kağan’ın dualarında kendini bulacak, Bilge Kağan’a kulak verdiğinde titreyip kendine dönecek, Şeyh Edebali’nin nasihatiyle geleceğe sağlam basacak ve Atatürk’ün Gençliğe hitabesiyle kendisine vazife çıkartacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışında emeği geçen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, bırakmış oldukları eser karşısında saygıyla eğiliyorum. Bağımsızlığın ve milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıldönümünü ve de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”