1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İŞKUR ÜZERİNDEN 97 BİN 859 PERSONEL ALINACAK

İŞKUR ÜZERİNDEN 97 BİN 859 PERSONEL ALINACAK

Kamu kurumlarının yanı sıra özel sektör firmaları tarafından İŞKUR aracılığıyla beraber personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor.

İŞKUR ÜZERİNDEN 97 BİN 859 PERSONEL ALINACAK

Kamu kurumlarının yanı sıra özel sektör firmaları tarafından İŞKUR aracılığıyla beraber personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Söz konusu istihdam seferberliğiyle alakalı olarak alım yapılacak olan personel alım ilanı olarak İŞKUR üzerinden 97 Bin 859 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

İŞKUR aracılığıyla özel sektör ve kamu kurumları tarafından personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Söz konusu İŞKUR üzerinden yayımlanan 97 Bin 859 ilan ile beraber Türkiye genelinde çok sayıda personel alımı yapılacağı ifade edildi. İlanlarla alakaklı olarak merak edilen detayları sizler için derledik.

İŞKUR ÜZERİNDEN 97 BİN 859 PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLANDI

2018 yılının gelmesiyle beraber istihdama katkı sağlamak amacıyla özel sektör ve kamu kurumları tarafından İŞKUR aracılığı sayesinde personel alımı yapılmaya devam ediliyor. İşsizlik sorununun çözülmesi adına yayımlanan ilanlarla beraber çok sayıda personel alımı yapılacağı ifade edilmiş durumda.

Bunun yanı sıra özel sektör firmaları ve kamu kurumları tarafından yayımlanan 97 Bin 859 personel alım ilanı olduğu açıklandı. Peki İŞKUR üzerinden hangi meslek dallarına kaç personel alımı yapılıyor? İşte ilanlarla alakalı olarak tüm detayları sizler için derledik.

EN ÇOK HANGİ MESLEK GRUPLARININ İLANI YAYIMLANDI

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara göre birçok ilanın özel sektör firmaları tarafından yayımlandığı görüldü. Söz konusu en çok personel alımı yapılacak kadrolar ise; Beden İşçisi ilanı 21 Bin 582, Satış Danışmanı 4 Bin 658, Temizlik Görevlisi 4 Bin 443, Garson 2 Bin 945, Güvenlik Görevlisi 2 Bin 853 olarak en çok personel alımı ilanı yayımlayan meslek grupları arasında bulunuyor.

Ayrıca diğer meslek grupları için çok sayıda personel alımı yapılacağı yayımlanan ilanlarla beraber netleşmiş durumda.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kamu kurumları ve özel sektör firmalarınca yayımlanan ilanlara İŞKUR internet adresi üzerinden başvuru yapılabiliyor. Adaylar sö konusu ilanlara başvuru yapmak için öncelikle İŞKUR internet sitesine üye olmak zorunda. 

Adaylardan istenilen gerekli bilgiler kurumun web sayfasında istenilen yerlere yazarak üyelik tamamlanıyor. Ayrıca adaylar daha sonra T. C. Kimlik numaları ile beraber sisteme giriş yaparak personel alım ilanlarına direkt olarak erişim sağlayabiliyorlar.