1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cezaevi Müdürü, Şair Mehmet Aksu’nun Kızı Evlendi

Cezaevi Müdürü, Şair Mehmet Aksu’nun Kızı Evlendi

İki erkek bir kız babası olan Şair Aksu’nun inşaat mühendisi kızı Bengü 3. Havalimanında çalıştığı meslektaşı inşaat mühendisi Mehmet Süleyman Domaç’la evlendi.

Cezaevi Müdürü, Şair Mehmet Aksu’nun Kızı Evlendi

İki erkek bir kız babası olan Şair Aksu’nun inşaat mühendisi kızı Bengü 3. Havalimanında çalıştığı meslektaşı inşaat mühendisi Mehmet Süleyman Domaç’la evlendi. Nikahları Üsküdar  Nikah salonunda, düğünleri Ankara da Altınpark Rıhtım Yıldız Düğün Bahçesinde oldu.

Şair Mehmet Aksu evli çiftlerin en az üç çocuk sahibi olmasının gerekliliğini bulunmuş olduğum ortamlarda anlatmaktayım. Benin anlattığım zamanlar Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan daha medyada ailelere en az üç çocuk düşüncesini açıklamamıştı.  Benim dört çocuğum vardı biri öldü.

img-20180708-wa0009.jpg

Kızını Karadenizli Giresun Tirebolulu Domaç ailesine gelin veren Şair Mehmet Aksu dünürleri ile hısım olmaktan son drece mutlu olduğunu belirterek kızından ve damadından da en az üç torun istedi.

Aynı zamanda Siyaset Bilimci ve PDR Bilim uzmanı da olan Şair Aksu“Ülkemizin geleceği sağlıklı nesil yetiştirmek ülke bilincini milli manevi değerleri özümsemiş annenin yetiştirdiği evlatlarla olur diyerek, kültürümüzü yaşatmanın da önemi adına kız isteme, sözlenme, nişanlanma, kına yakma, nikah resmi ve dini, düğün evrelerini de halaylarla, horonlarla, türkülerle ve dualarla  tamamlanmanın ailenin oluşumunda çok önemli sağlam basamak olduğunu söyledi. Bize de bu aşamaları yaşatan Rabbimize şükürler olsun. Düğünümüzde bizimle sevincimizi paylaşan dost gönüllere teşekkür ediyorum” dedi.

img-20180708-wa0016.jpg

Kız babadan el tutar, oğul geceden yol tutar.

Adama yol gözleyen yürek gerek.

Hata göreninin eline kürek gerek, illaki yürek gerek.

Şiir duruşu türkü derinliğinde yaşam muhabbeti dileğimle.

img-20180708-wa0013.jpg