1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AYAKKABI SEKTÖRÜ GAPSHOES'TA BULUŞACAK

AYAKKABI SEKTÖRÜ GAPSHOES'TA BULUŞACAK

26. Uluslararası Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi Yaz Fuarı (GAPSHOES) kapılarını ziyaretçilere açmaya hazırlanıyor.

AYAKKABI SEKTÖRÜ GAPSHOES'TA BULUŞACAK

26. Uluslararası Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi Yaz Fuarı (GAPSHOES) kapılarını ziyaretçilere açmaya hazırlanıyor.

GSO'dan yapılan açıklamaya göre, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu, Gaziantep Kunduracılar Odası, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı desteğiyle, Akort Fuarcılık tarafından organize edilen 26. Uluslararası Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi Yaz Fuarı (GAPSHOES) 13-16 Aralık tarihlerinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezinde düzenlenecek.

Fuarda, Gaziantep, Adana, Çankırı, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Samsun ve Şanlıurfa'nın yanı sıra Suriye, Suudi Arabistan, Irak, Çin ve İran’dan da firmalar yerini alacak.

Yurt içinin yanı sıra, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetlerinden yaklaşık 35 bin ziyaretçinin gelmesinin beklendiği fuarda, 300 firma 800 marka ile yer alacak. Firmalar, 2018 yılı yaz modellerini görücüye çıkaracak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, sektördeki önemli firmaların katılacağı fuarın, sezon öncesi iş bağlantıları kurulması açısından önem taşıdığını söyledi.

Sektördeki üreticilerin daha sağlıklı ortamda verimli üretim yapabilmesi ve sağladıkları katma değerin artırılması amacıyla Gaziantep Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışma yaptıklarını belirten Konukoğlu, GAPSHOES ile başlayan yükselme ivmesini, ihtisas organize sanayi bölgesi ile taçlandırmak istediklerini kaydetti.

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde geçen yıl Aralık ayında düzenlenen fuara 300 firma, 800 marka ile katılmış ve 25 bin kişi ziyaret etmişti.