1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet Kıymaz

  3. ATATÜRK DÜŞMANLARINA MEYDAN VERİLMEMELİ!
Prof. Dr. Ahmet Kıymaz

Prof. Dr. Ahmet Kıymaz

Yazarın Tüm Yazıları >

ATATÜRK DÜŞMANLARINA MEYDAN VERİLMEMELİ!

AK PARTİ iktidarı döneminde, 10 Kasım'da ilk kez bu denli etkin anma programları düzenlendi. Niçin mi? Kanaatimce, AK PARTİ kadrolarında tahmin edilemez boyutta Atatürk düşmanlarının bulunması; bu durumun da ülke ve parti geleceği açısından tehlike arz etmesi...

AK PARTİ taraftarlarınca kurulmuş resmî ve özel 40 adet "FACEBOOK" grubunun üyesiyim. Bu gruplarda, iki kez Atatürk'le ilgili bilgiler ve fotoğraflar paylaştığım için FACEBOOK'a şikâyetler yapılmış; şikâyetlerden dolayı gruplarda paylaşım yapmam iki kez, 7'şer gün engellendi.

Yani, şunu anlatmak istiyorum: Atatürk'ü sevmeyebilirsiniz, hatta, O'ndan nefret de edebilirsiniz. Lâkin, O'nu sevmediğinizi, nefret ettiğinizi defalarca her türlü platformda dile getirmenizin ardına Müslümanlığınızı koyamazsınız. Dindarlık ve Müslümanlık maskesi takarak Milli Mücadele'nin Önderi, devletimizin kurucu Cumhurbaşkanı hakkında küfür ve hakaret içeren söz ve davranışlarda bulunamazsınız. Dinimiz de, töremiz de, kanunlarımız da böyle bir tavrı reddeder.

İçinde bulunduğumuz ortam, müştereklerimizi artırma ve daha çok İRİ; DİRİ ve BİR olma günüdür. Bunu idrak edemeyen, kemale ermediği halde kendini ermiş gibi gösteren ham softaların sosyal medyadaki bu tür paylaşımları ve gerçek hayattaki faaliyetleri hem ülkemizin geleceği hem de AK PARTİ'nin geleceği için büyük bir tehlike olarak görülmelidir.

Bütün CHP'lileri, bütün sosyal demokratları kastetmiyorum. İçlerinde, bir taraftan ihlaslı dindar, diğer taraftan samimi Atatürk sevenler olduğunu biliyorum. Lâkin, şu gerçeğin de unutulmaması gerektiğine inanıyorum. Atatürk'ün vefatıyla birlikte Atatürk'e ve ilkelerine en çok zarar verenlerin "ATATÜRKÇÜ" kimliği altında DİNSİZLİK, MEZHEPÇİLİK yapanların olduğunu düşünüyorum. "ATATÜRKÇÜ'YÜM" diyenlerin azımsanmayacak çoğunluğunun milletin dinî ve manevî değerlerine ters düşen söylem ve tavırlarının bulunmasının ATATÜRKÇÜLÜK'e zarar verdiğine inanıyorum. Bu türden Makyavelist şaklaban ve Atatürk istismarcılarından dolayı milletin ATATÜRK'ten uzaklaştığı kanaatindeyim.

Son 80 yıl içinde uygulanan yanlış politikalar, ortaya konan yanlış söylemler sonucunda ATATÜRKÇÜLÜK ile DİNSİZLİK'in birileri tarafından (kasıtlı / kasıtsız) eşdeğer hale getirilmek istendiği kanaatindeyim.

Sayın Cumhurbaşkanımız da bu tehlikeyi görmüş olmalı ki, bu yıl ki 10 Kasım anma faaliyetlerine ayrı bir önem verilmektedir. Evet, yürekten katılıyorum; "Atatürk, CHP'nin ve sosyal demokratların tekelinden kurtulmalıdır."

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Millî Mücadele'nin Başkomutanı ATATÜRK, aziz milletimizin ortak değerlerinden biridir. Bu gerçek, örtülmek istenirse, mankurtlaştığının bile farkına varmayanlara gün doğar; kimi kendini bilmezler, süvari bozuntusu duruşlarıyla boş buldukları meydanlarda at oynatırlar. Atatürk'e ve ailesine küfrettikleri oranda, cennetten köşkler alacaklarını umarlar.

Bu sahte din ve millet kahramanları kaybedecektir; aziz milletimiz ve tüm Müslümanlar inşallah kazanacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar