1. HABERLER

  2. SPOR

  3. AK PARTİ DULKADİROĞLU DEBGİCİ İLE DEVAM DEDİ

AK PARTİ DULKADİROĞLU DEBGİCİ İLE DEVAM DEDİ

Dulkadiroğlu ilçemizde Ak Parti kurucu ilçe başkanı Ömer Bilal Oruç Debgici ile seçime tek aday olarak girdi ve sonuçlandı.

AK PARTİ DULKADİROĞLU DEBGİCİ İLE DEVAM DEDİ

Dulkadiroğlu ilçemizde Ak Parti kurucu ilçe başkanı Ömer Bilal Oruç Debgici ile seçime tek aday olarak girdi ve sonuçlandı.

Ak Parti Kahramanmaraş Teşkilatı ilçe kongrelerini bu gün (3 Aralık 2017) yapacağı Afşin ve Gönsun kongreleri ile süreci bitiriyor.

2 Aralık Cumartesi günü Elbistan ve Dulkadiroğlu kongreleri yapıldı. Kongrelerde Ak Parti Genel başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Koordinatör İsmail Bilen, İçişleri komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Başbakan eski yardımcısı Veysi Kaynak ve diğer milletvekilleri yer yer konuşma yaptılar.

Bilindiği gibi Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe seçimleri ile ilgili zaman zaman kamuoyunda ikinci bir listenin çıkacağı yönünde ifadeler yazılıp çizilmiş olsa bile bunlar tecelli etmedi.

Kurucu ilçe başkanı Ömer Debgici seçime tek liste ile girdi. Debgici yaptığı konuşmasında ise şu konulara değindi.

"Böyle güzel bir toplulukla siyaset yapmanın memlekete hizmet etmeninin etmenin onurunu bize bahşeden Allah’a hamd olsun. Göreve geldiğimiz 29 Kasım 2014 tarihinde bugüne kadar millete hizmet yolunda gerektiğinde işimizi, eşimizi bırakarak gece gündüz demeden gidilmedik mahalle, çalmadık kapı bırakmadan bugünlere geldik. Görev aldığımız zarfında Türkiye’de ve dünyada siyasi gündem olarak bir takım kumpasların kuruldu. Ancak çıktığımız bu yolda tüm kurulan oyunlar Allah’ın yardımıyla bir bir bozuldu. Ak kadrolar her zaman hizmete devam etti.

7 Haziran seçimleri sonrasında partimiz Türkiye’ genelinde en yüksek oy almasına rağmen hükümeti kurma oranına yaklaşamadığı için sıkıntılı süreçler geçirdik. Ekonomik anlamda Türkiye'yi nasıl parçalayabiliriz diyenler hiçbir zaman başarılı olamayacaktır.

1 Kasımda yapılan seçimlerde partimiz aziz milletimizin oyunları bozması neticisende ile yüksek oranda oy alarak devletimizi yönetmeye devam etmiştir.

Kongremiz sonrasında hizmetlerde aksama olmadan yolumuza devam ederken 15 Temmuz günü geldiğinde TSK’nın içerisine sızmış hainlerle bir kaos ortamları oluşmuştur. Bu vesiileyle tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum: Milletimizin destekleri ile alınmış Tank, Top, Helikopterler ile milletimize saldıranlar başarılı olmamıştır ve olamayacaktır.

Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemine geçtiğimizden itibaren artık seçilebilmenin %50 artı 1 olarak belirlenmiştir. Biz yeni seçim sistemine bugünden itibaren çalışmaya başladık. Biz halkımız için buradayız ve onların dertleri ile dertleniyoruz.”

İlgili Haberler